Sport

Miejsce idealne na sportowy wypoczynek? Blisko? Tuż obok! Poznaj możliwości, jakie dają Oborniki. To wprost wymarzone miejsce dla dbających o kondycję i stawiających na zdrowy wysiłek fizyczny.

Stadiony, wielofunkcyjne boiska ze sztuczną nawierzchnią, pełnowymiarowe hale w Obornikach i Objezierzu, sezonowe lodowisko, a także kąpielisko „Żwirki” doskonale nadają się zarówno do codziennej aktywności mieszkańców, jak i do rywalizacji na najwyższych poziomach.

Wielu mieszkańców gminy, szczególnie najmłodszych, korzysta z ofert kilkudziesięciu klubów i stowarzyszeń. Piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy i ziemny, karate, pływanie – to tylko kilka dyscyplin sportowych popularnych na terenie naszej gminy.  Inicjatorem przedsięwzięć sportowych oraz administratorem większości obiektów jest Obornickie Centrum Sportu z siedzibą przy ulicy Objezierskiej 2, tel. 61 29 60 906, www.ocs.oborniki.pl.

Mamy też co nieco dla tych, dla których tradycyjne sporty to za mało, a poziom endorfin podnosi im wyłącznie dreszcz adrenaliny. Działający w naszym mieście Motoklub Oborniki jest organizatorem wielu imprez motocrossowych rangi międzynarodowej i krajowej na torze znanym nawet poza granicami Polski. Miłośnicy latania mogą skorzystać z oferty Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego, które działa na lądowisku w Słonawach, zaliczonego do kategorii „Przyjazne lądowisko” przez Przegląd Lotniczy Aviation Revue.

Z kolei aktywność na wodach rzek Wełny i Warty promuje Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie APLAGA, będące organizatorem spływów kajakowych, tratwianych oraz wielu innych imprez „wodniackich”.

 

OBIEKTY SPORTOWE
 
CENTRUM REKREACJI OBORNIKI
 
KĄPIELISKO MIEJSKIE ŻWIRKI
 
LĄDOWISKO SŁONAWY
 
TOR MOTOCROSSOWY
 
PARK LINOWY ADRENALINA
 
STRZELNICA NAD FLINTĄ