Sport

Miejsce idealne na sportowy wypoczynek? Blisko? Tuż obok! Poznaj możliwości, jakie dają Oborniki. To wprost wymarzone miejsce dla dbających o kondycję i stawiających na zdrowy wysiłek fizyczny.

Stadiony, wielofunkcyjne boiska ze sztuczną nawierzchnią, pełnowymiarowe hale w Obornikach i Objezierzu, sezonowe lodowisko, a także kąpielisko „Żwirki” doskonale nadają się zarówno do codziennej aktywności mieszkańców, jak i do rywalizacji na najwyższych poziomach.

Wielu mieszkańców gminy, szczególnie najmłodszych, korzysta z ofert kilkudziesięciu klubów i stowarzyszeń. Piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy i ziemny, karate, pływanie – to tylko kilka dyscyplin sportowych popularnych na terenie naszej gminy.  Inicjatorem przedsięwzięć sportowych oraz administratorem większości obiektów jest Obornickie Centrum Sportu z siedzibą przy ulicy Objezierskiej 2, tel. 61 29 60 906, www.ocs.oborniki.pl.

Mamy też co nieco dla tych, dla których tradycyjne sporty to za mało, a poziom endorfin podnosi im wyłącznie dreszcz adrenaliny. Działający w naszym mieście Motoklub Oborniki jest organizatorem wielu imprez motocrossowych rangi międzynarodowej i krajowej na torze znanym nawet poza granicami Polski. Miłośnicy latania mogą skorzystać z oferty Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego, które działa na lądowisku w Słonawach, zaliczonego do kategorii „Przyjazne lądowisko” przez Przegląd Lotniczy Aviation Revue.

Z kolei aktywność na wodach rzek Wełny i Warty promuje Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie APLAGA, będące organizatorem spływów kajakowych, tratwianych oraz wielu innych imprez „wodniackich”.