TOR MOTOCROSSOWY

Tor Motocrossowy
ul. Łukowska, Oborniki
tel. 576 669 540
motoklub@motokluboborniki.pl
Motoklub Oborniki facebook

Tor motocrossowy w Obornikach jest jednym z najlepszych zarówno w Polsce, jak i w Europie torów do ekstremalnej jazdy motocyklem, quadem czy rowerem. Znany jest dzięki wysokiej klasy imprezom ogólnopolskiej, czy europejskiej rangi oraz organizowanym tu przez Motoklub Oborniki obozom sportowym i przygotowawczym.

Atutem obornickiego toru jest jego stadionowe ukształtowanie. Daje to kibicowi możliwość obserwowania rywalizacji na praktycznie 90% trasy. Jako jedyny w Polsce dysponuje stałymi obiektami w postaci maszyny startowej, wieży widokowej, wieży pomiaru czasu, biur obsługi zawodów, myjni dla motocykli, sanitariatów a także od 2023 roku tor posiada nawadnianie.

Obornicki Motoklub ma też propozycję dla najmłodszych posiadaczy quadów, bądź motocykli. Przy torze motocrossowym stworzono specjalny, bezpieczny tor dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. To tu maluchy pojeździć mogą pod okiem rodziców lub (po wcześniejszym uzgodnieniu) profesjonalnych instruktorów.

W 2014 roku infrastruktura toru została wzbogacona o bardzo widowiskowy tor SuperEnduro, na którym do pokonania są takie przeszkody jak ogromne kłody, zakręt pełen sporych kamieni, opony, schody z belek czy ostry zjazd w dół.

Obecnie prężnie użytkowany jest także tor Pitebike.

Tor dostępny jest przez cały rok zależnie od warunków atmosferycznych.