TOR MOTOCROSSOWY

Tor Motocrossowy
ul. Łukowska, Oborniki
tel. 604 773 753
motoklub@motokluboborniki.pl
www.motokluboborniki.pl

Tor motocrossowy w Obornikach jest jednym z najlepszych zarówno w Polsce, jak i w Europie torów do ekstremalnej jazdy motocyklem, quadem czy rowerem. Znany jest dzięki wysokiej klasy imprezom ogólnopolskiej, czy europejskiej rangi oraz organizowanym tu przez Motoklub Oborniki obozom sportowym i przygotowawczym.

Atutem obornickiego toru jest jego stadionowe ukształtowanie. Daje to kibicowi możliwość obserwowania rywalizacji na praktycznie 90% trasy. Jako jedyny w Polsce dysponuje stałymi obiektami w postaci maszyny startowej, wieży widokowej, wieży pomiaru czasu, biur obsługi zawodów, myjni dla motocykli oraz sanitariatów.

Obornicki Motoklub ma też propozycję dla najmłodszych posiadaczy quadów, bądź motocykli. Przy torze motocrossowym stworzono specjalny, bezpieczny tor dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. To tu maluchy pojeździć mogą pod okiem rodziców lub (po wcześniejszym uzgodnieniu) profesjonalnych instruktorów.

W 2014 roku infrastruktura toru została wzbogacona o bardzo widowiskowy tor SuperEnduro, na którym do pokonania są takie przeszkody jak ogromne kłody, zakręt pełen sporych kamieni, opony, schody z belek czy ostry zjazd w dół.

Tor dostępny jest przez cały rok zależnie od warunków atmosferycznych.