Aktualności

Moja Okolica ułatwi życie

Moja Okolica ułatwi życie

Gmina Oborniki wchodzi na kolejny poziom komunikacji ze swoimi mieszkańcami. Tym razem poprzez aplikację Moja Okolica, dzięki której korzystanie z zasobów gminy jest bardziej efektywne, przyjazne i łatwiejsze. Wszystko w myśl zasady inteligentnego miasta (smart city), którego jednym z kluczowych obszarów jest komunikacja: zarówno mieszkańców między sobą, jak i mieszkańców z lokalnym samorządem.

Moja Okolica – Korzyści dla samorządu, użyteczne narzędzie dla mieszkańca

Z punktu widzenia lokalnego samorządu, rozwiązania takie jak Moja Okolica to – na pierwszy rzut oka – przede wszystkim efektywne narzędzie informacyjne.

Możliwości systemu sięgają jednak dużo dalej, bo Moja Okolica to także sposób na silniejszą integrację społeczności oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Mieszkańcy mogą zamieszczać, widoczne dla sąsiadów, ogłoszenia o tym, co chcieliby sprzedać (lub „wydać”), przedsiębiorcy – promować swoje produkty, usługi czy też informować o specjalnych ofertach cenowych.

Moja Okolica to także błyskawiczny dostęp do ważnych informacji w sytuacjach awaryjnych. Użytkownik aplikacji szybko znajdzie w niej lokalne (i nie tylko) placówki ochrony zdrowia, otwarte aktualnie apteki, a nawet – adres najbliższego punktu z dostępnym publicznie defibrylatorem.

Moja Okolica przypomina również o zbliżających się terminach płatności za media czy wywóz śmieci, co, w obliczu tworzenia przez Gminę Oborniki nowego systemu gospodarki  odpadami, takie narzędzie stanie się niezwykle pomocne mieszkańcom w pilnowaniu harmonogramów wywozów.  

W efekcie, dzięki bogatej funkcjonalności, Moja Okolica to znakomite uzupełnienie rozwiązań typu smart city – lub pierwszy krok w ich kierunku.

MOJA OKOLICA – jedna aplikacja, wiele korzyści

Platforma Moja Okolica jest już aktywna w Gminie Oborniki.

To bezpłatna aplikacja mobilna, ukierunkowana na budowanie i pogłębianie relacji lokalnych społeczności. Przede wszystkim wspiera informacyjnie mieszkańców i usprawnia komunikację w najbliższym sąsiedztwie. 

Wskaż interesującą Cię lokalizację i poznaj następujące moduły:

KOMUNIKACJA (WIADOMOŚCI)

Wybieraj nadawców lokalnych wiadomości poprzez subskrypcje wizytówki. Poznaj nadawców krajowych. Otrzymuj ważne i potwierdzone informacje względem swojej lokalizacji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Sprawdzaj dostępne wydarzenia w Twojej okolicy i ustawiaj przypomnienia  w swoim kalendarzu. Od teraz nie przeoczysz już żadnego wydarzenia organizowanego na terenie gminy.

ZDROWIE – BEZPIECZEŃSTWO

Nawiguj do najbliższych placówek pomocy medycznej oraz otwartych aptek. Znajdź najbliższy defibrylator. Wszystkie informacje są prezentowane względem Twojej lokalizacji.

Określaj strefy bezpiecznego poruszania się Twoich podopiecznych. Określ obszar. Każde wejście/wyjście wygeneruje dla Ciebie powiadomienie.

USŁUGI

Funkcjonalność ukierunkowana głównie na lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą wykorzystywać platformę do promocji swoich usług wśród klientów a mieszkańcom ułatwi szybkie znalezienie poszukiwanych produktów i usług w najbliższym sąsiedztwie.

RYNEK

Publikuj ogłoszenia i zachęcaj do swoich produktów lub usług.  Przeszukuj bazę ogłoszeń z Twojej okolicy i nie trać czasu ani pieniędzy na przesyłki.  

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW

Sprawdź najbliższe zaplanowane wywozy śmieci w twojej okolicy. Kalendarz odbioru odpadów umożliwia monitorowanie wywozu śmieci w okolicy każdego mieszkańca. Z poziomu aplikacji mobilnej dla użytkownika dostępne są odbiory takich frakcji jak: szkło, tworzywa, papier, odpady zmieszane, choinki oraz gabaryty.  

POBIERZ APLIKACJĘ: 

Poszukaj aplikacji Moja Okolica w:

Google Play

lub w APP Store

Można skorzystać też z gotowych kodów QR: