Aktywny wypoczynek

Wędruj, biegaj – tu!

Spacer, kije, jogging, rowery? Chcesz zgubić zbędne kilogramy, bądź utrzymać formę? A może masz ochotę na rodzinną przechadzkę w malowniczej okolicy? U nas każdy znajdzie cos dla siebie. Dla niedzielnych sportowców i prawdziwych wyczynowców, urokliwe ścieżki i mordercze dystanse. Co ciekawego ma w sobie gmina Oborniki – najlepiej przekonać się na własnej skórze!

Pośród wielu malowniczych tras pieszych warto zaprezentować dwie, wyznaczone przez lokalnych miłośników nordic walkingu, działających pod nazwą „Włóczykije”. Charakteryzuje je dostępność dla wszystkich – bez względu na wiek i kondycję fizyczną.

 

GEOCACHING

Marzyłeś kiedyś by być poszukiwaczem skarbów, łamaczem szyfrów albo odkrywcą nieznanego? Interesujesz się naturą, lubisz poznawać świat – ten bliższy i dalszy – w nieszablonowy sposób? Geocaching to rozrywka, której szukasz!

Żeby rozpocząć przygodę z geocachingiem, wystarczy mieć telefon, internet i odrobinę wytrwałości. O tym, jakie zasady obowiązują w tej zabawie, a także garść istotnych informacji „na początek”, znajdziesz na stronie geocaching.com. Zebrano tam kesze znajdujące się w ponad 200 krajach na świecie – jest w czym wybierać.

Na terenie Nadleśnictwa Oborniki znajdują się dwa szlaki geocachingowe:

 

Zielone Las Story

DrewnoKsiąg

 

Dla jednych geocaching to zabawa, dla innych forma zwiedzania świata, dla jeszcze innych adrenalina i współzawodnictwo albo dla odmiany – zacieśnianie więzi, gdy „keszuje się” z rodziną czy przyjaciółmi.

Skrytki, zwane keszami, to zazwyczaj wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne przedmioty oraz dziennik, do którego należy się wpisać. Ukryte są w najróżniejszych miejscach, które mijamy każdego dnia – na ławce w parku, na przystanku autobusowym lub w spróchniałym pniu. Mogą znajdować się na wysokości Twojego wzroku, albo nisko, albo dla odmiany wysoko, a wyglądem przypominać elementy otoczenia. Wystarczy z uwagą rozglądać się dookoła siebie.

Jeśli więc uważasz, że poszukiwanie może być bardziej ekscytujące niż sam skarb, geocaching jest tym, czego szukasz. Na brak wrażeń z pewnością nie będziesz narzekać.

Zachęcamy do zabawy.