KOMUNIKACJA MIEJSKA

ROZKŁADY JAZDY WAŻNE OD 1 WRZEŚNIA 2021

21 Dąbrówka Leśna – Kowanowo – Dąbrówka Leśna

22 Oborniki DA – Rożnowo Słoneczna – Obornki DA

23 Oborniki DA – Rożnowo Świetlica – Oborniki DA

24 Oborniki DA – Górka, Lulin – Oborniki DA

25 Oborniki DA – Zielątkowo – Oborniki DA

26 Oborniki DA – Stobnica – Oborniki DA

27 Oborniki DA – Szamotuły – Oborniki DA

28 Oborniki DA – Chludowo II – Oborniki DA

29 Oborniki DA – Zielątkowo

30 Oborniki DA – Kowanowo

31 Rogoźno – Oborniki DA

32 Oborniki DA – Rogoźno

33 Oborniki ROD Relaks – Oborniki DA – Dąbrówka Leśna

34 Kowanowo – Chludowo – Kowanowo

35 Oborniki DA – Wychowaniec – Oborniki DA

NUMER DYSPOZYTORNI PRZEWOŹNIKA – 724 753 936 biuro@sctransport.pl 

Zachęcamy wszystkich seniorów uprawnionych do bezpłatnych przejazdów naszą komunikacją do odbierania biletów miesięcznych w punkcie obsługi klienta przy ul. Powstańców Wlkp. 1 (kiosk przy sklepie mięsnym Bystry). Posiadanie biletu miesięcznego (bezpłatnego) ułatwi i przyspieszy korzystanie z autobusów komunikacji miejskiej.

 

 

e-bilet

Bilety gminnej komunikacji można kupić za pomocą bezpłatnej aplikacji mPay. Z poziomu telefonu zakupićmożna zarówno bilety jednorazowe, jak również miesięczne. Aplikację można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play, App Store i Huawei App Gallery.

Jak zakupić bilet w aplikacji mPay?

  • Krok 1 – po pobraniu aplikacji na telefon zakładamy osobiste konto, z którego będziemy opłacać przejazdy
  • Krok 2 – wchodzimy w zakładkę „Moje finanse” i wybieramy źródło płatności (przedpłacona portmonetka, podpięta karta płatnicza lub karta w elektronicznym portfelu kart MasterPass)
  • Krok 4 – po wejściu do autobusu wchodzimy w zakładkę „Produkty i usługi”, klikamy w kafelek „Komunikacja miejska” i opłacamy przejazd (w przypadku przedpłaconej portmonetki należy zasilić ją środkami przed transakcją)

Instrukcja zakupu biletu

Dostałeś „mandat”?

 Młodzi pasażerowie uprawnieni są do zakupu biletu ulgowego, lecz muszą pamiętać aby zabierać ze sobą aktualną legitymację. Często jednak zdarza się tak, iż kupujemy bilet ulgowy, a podczas kontroli, okazuje się że legitymacja została w innej kurtce lub torbie… Co wtedy?

Przyjmujemy od kontrolera „mandat”. Kłótnie na nic się nie zdadzą, niepotrzebnie przedłużymy całą sprawę, a w ostateczności zostanie wezwana policja.

 

Informacje dotyczące biletów miesięcznych

Cena biletu miesięcznego jest uzależniona od ilości stref, w których chcemy się poruszać (patrz: schemat komunikacji na stronie Urzędu Miejskiego). Bilet miesięczny normalny na jedną strefę kosztuje – 80 zł, na dwie strefy – 120 zł, na trzy – 140 zł i na wszystkie cztery strefy – 200 zł. Na bilecie określone jest, w których dokładnie strefach ważny bilet i tylko w nich można korzystać z komunikacji miejskiej używając takiego biletu. Na przykład: jeżdżąc z Rożnowa (II strefa) do Objezierza (III strefa) nie można korzystać z biletu na dwie strefy (II i III), ponieważ trzeba wjechać do strefy I, a to oznacza, że potrzebny jest bilet na trzy strefy (I, II, III). Jadąc z Dąbrówki Leśnej (II strefa) do Kowanowa (II strefa) potrzebny jest bilet miesięczny na strefę I i II. Reasumując, pasażer musi posiadać bilet ważny na wszystkie strefy przez które przejeżdża.

Przypominamy, że bilety miesięczne są biletami sieciowymi, to znaczy uprawniają do korzystania bez ograniczeń ze wszystkich linii komunikacyjnych na określonych w nim strefach.

Uchwała nr IX 67 11