KOMUNIKACJA MIEJSKA

 

 

 

ROZKŁADY WAŻNE OD 29 lipca 2019 r.

 

trasa 21 – Dąbrówka Leśna – Kowanówko

trasa 22 – Oborniki, Dworzec Autobusowy – Rożnowo, Świetlica 

trasa 23 – Oborniki, Dworzec Autobusowy – Rożnowo, Świetlica

trasa 24– Oborniki, Dworzec Autobusowy – Lulin 

trasa 25 – Bąbliniec – Zielątkowo OSP

trasa 26– Oborniki, Dworzec Autobusowy – Stobnica 

trasa 27 – Oborniki, Dworzec Autobusowy – Szamotuły, Galeria 

trasa 28– Oborniki, Dworzec Autobusowy – Chludowo II, Szkoła (przesiadki do/z Poznania)

trasa 29 – Oborniki – Zielątkowo OSP

trasa 31 Rogoźno, Plac Karola Marcinkowskiego – Oborniki, Dworzec Autobusowy

trasa 32 Oborniki, Dworzec Autobusowy – Rogoźno, Plac Karola Marcinkowskiego 

trasa 33 Dąbrówka Leśna  –  Oborniki, Dworzec Autobusowy (przesiadki do/z Poznania) 

trasa 34– Kowanowo – Chludowo (Lulin) 

trasa 35 Oborniki – Wychowaniec 

 

 

INTERAKTYWNY ROZKŁAD JAZDY

 

Zachęcamy wszystkich seniorów uprawnionych do bezpłatnych przejazdów naszą komunikacją do odbierania biletów miesięcznych w punkcie obsługi klienta przy ul. Powstańców Wlkp. 1 (kiosk przy sklepie mięsnym Bystry). Posiadanie biletu miesięcznego (bezpłatnego) ułatwi i przyspieszy korzystanie z autobusów komunikacji miejskiej.

 

Dostałeś „mandat”?

 Młodzi pasażerowie uprawnieni są do zakupu biletu ulgowego, lecz muszą pamiętać aby zabierać ze sobą aktualną legitymację. Często jednak zdarza się tak, iż kupujemy bilet ulgowy, a podczas kontroli, okazuje się że legitymacja została w innej kurtce lub torbie… Co wtedy?

Przyjmujemy od kontrolera „mandat”. Kłótnie na nic się nie zdadzą, niepotrzebnie przedłużymy całą sprawę, a w ostateczności zostanie wezwana policja.

Po otrzymaniu „mandatu” mamy 7 dni, aby poinformować firmę kontrolującą, że jesteśmy uprawnieni do korzystania z przejazdów ulgowych. W tym celu trzeba zeskanować* blankiet opłaty dodatkowej oraz ważną legitymację i przesłać pod adres: odwolania@transkontrol.pl (warto potem zadzwonić do firmy Trans Kontrol 61/ 65 62 115 i sprawdzić czy nasz mail z załączonymi skanami został odebrany). Konieczne jest też zapłacenie opłaty manipulacyjnej w wysokości 8 zł na numer konta podany na odwrocie blankietu, ale dzięki temu unikamy konieczności zapłacenia pełnej opłaty dodatkowej, która zazwyczaj wynosi 80 zł.

Jeżeli będziecie Państwo mieli wątpliwości i pytania dotyczące opłat dodatkowych, najlepiej kontaktować się z firmą Trans Kontrol lub pod numerem telefonu 61 65 59 134.

*można też zrobić kserokopie i wysłać je pod numer 61/ 65 62 115

 

Informacje dotyczące biletów miesięcznych

Cena biletu miesięcznego jest uzależniona od ilości stref, w których chcemy się poruszać (patrz: schemat komunikacji na stronie Urzędu Miejskiego). Bilet miesięczny normalny na jedną strefę kosztuje – 80 zł, na dwie strefy – 120 zł, na trzy – 140 zł i na wszystkie cztery strefy – 200 zł. Na bilecie określone jest, w których dokładnie strefach ważny bilet i tylko w nich można korzystać z komunikacji miejskiej używając takiego biletu. Na przykład: jeżdżąc z Rożnowa (II strefa) do Objezierza (III strefa) nie można korzystać z biletu na dwie strefy (II i III), ponieważ trzeba wjechać do strefy I, a to oznacza, że potrzebny jest bilet na trzy strefy (I, II, III). Jadąc z Dąbrówki Leśnej (II strefa) do Kowanowa (II strefa) potrzebny jest bilet miesięczny na strefę I i II. Reasumując, pasażer musi posiadać bilet ważny na wszystkie strefy przez które przejeżdża.

Przypominamy, że bilety miesięczne są biletami sieciowymi, to znaczy uprawniają do korzystania bez ograniczeń ze wszystkich linii komunikacyjnych na określonych w nim strefach.

Uchwała nr IX 67 11