KOMUNIKACJA MIEJSKA

Ważna zmiana w komunikacji – autobusy pojadą dawną trasą, wracają kursy szkolne

Informujemy, że od 1 września autobusy linii 21, 22, 31 jadące w kierunku dworca autobusowego wrócą na swoją pierwotną trasę przez wiadukt na ul. Staszica.

Ponownie uruchomiony zostanie przystanek Oborniki, Urząd Miejski przy ul. Staszica. Natomiast autobusy te nie będą się zatrzymywały na ul. Młyńskiej. Przebieg linii 34 pozostaje bez zmian.

Autobusy linii 21, 22,32 i 34 jadące od dworca autobusowego będą nadal zatrzymywać się na przystanku na ul. Młyńskiej.

Ponadto od 1 września przywrócone zostaną kursy szkolne do/z Objezierza:

– na linii 24 – 7:50 i 8:13

– na linii 25 – 7:30 i 8:04.

 

Od 1 września nastąpi również korekta popołudniowego kursu na linii 22 z Rożnowa. Autobus wyjeżdżający dotychczas o 14:30 będzie rozpoczynał kurs 15 min wcześniej o godz. 14:15.

ROZKŁADY JADY WAŻNE OD  1 WRZEŚNIA 2020

21 – DĄBRÓWKA LEŚNA – KOWANOWO

22 – OBORNIKI D.A. – ROŻNOWO

23 – OBORNIKI D.A. – ROŻNOWO

24 – OBORNIKI D.A. – OBJEZIERZE

25 – BĄBLINIEC – ZIELĄTKOWO

26 – OBORNIKI D.A. – STOBNICA

27 – OBORNIKI D.A. – SZAMOTYŁY

28 – OBORNIKI D.A. – CHLUDOWO

29 – OBORNIKI D.A. – ZIELĄTKOWO

30 – OBORNIKI D.A. – KOWANOWO

31 – ROGOŹNO – OBORNIKI D.A.

32 – OBORNIKI D.A. – ROGOŹNO

33 – OBORNIKI ROD RELAKS – OBORNIKI D.A.

34 – KOWANOWO – CHLUDOWO

35 – OBORNIKI D.A. – WYCHOWANIEC

 

INTERAKTYWNY ROZKŁAD JAZDY

 

Zachęcamy wszystkich seniorów uprawnionych do bezpłatnych przejazdów naszą komunikacją do odbierania biletów miesięcznych w punkcie obsługi klienta przy ul. Powstańców Wlkp. 1 (kiosk przy sklepie mięsnym Bystry). Posiadanie biletu miesięcznego (bezpłatnego) ułatwi i przyspieszy korzystanie z autobusów komunikacji miejskiej.

 

schemat do pobrania

 

Dostałeś „mandat”?

 Młodzi pasażerowie uprawnieni są do zakupu biletu ulgowego, lecz muszą pamiętać aby zabierać ze sobą aktualną legitymację. Często jednak zdarza się tak, iż kupujemy bilet ulgowy, a podczas kontroli, okazuje się że legitymacja została w innej kurtce lub torbie… Co wtedy?

Przyjmujemy od kontrolera „mandat”. Kłótnie na nic się nie zdadzą, niepotrzebnie przedłużymy całą sprawę, a w ostateczności zostanie wezwana policja.

Po otrzymaniu „mandatu” mamy 7 dni, aby poinformować firmę kontrolującą, że jesteśmy uprawnieni do korzystania z przejazdów ulgowych. W tym celu trzeba zeskanować blankiet opłaty dodatkowej oraz ważną legitymację i przesłać pod adres: reklamacje@puhroma.eu lub na adres pocztowy firmy: ROMA Roman Zaborowski ul. Paderewskiego 6/15, 83-200 Starogard Gdański (warto potem zadzwonić do firmy PUH Roma tel. 570 973 333  i sprawdzić czy nasz mail z załączonymi skanami został odebrany). Konieczne jest też zapłacenie opłaty manipulacyjnej w wysokości 8 zł na numer konta podany na odwrocie blankietu, ale dzięki temu unikamy konieczności zapłacenia pełnej opłaty dodatkowej, która zazwyczaj wynosi 80 zł.

Jeżeli będziecie Państwo mieli wątpliwości i pytania dotyczące opłat dodatkowych, najlepiej kontaktować się z firmą PUH Roma tel. 570 973 333

 

Informacje dotyczące biletów miesięcznych

Cena biletu miesięcznego jest uzależniona od ilości stref, w których chcemy się poruszać (patrz: schemat komunikacji na stronie Urzędu Miejskiego). Bilet miesięczny normalny na jedną strefę kosztuje – 80 zł, na dwie strefy – 120 zł, na trzy – 140 zł i na wszystkie cztery strefy – 200 zł. Na bilecie określone jest, w których dokładnie strefach ważny bilet i tylko w nich można korzystać z komunikacji miejskiej używając takiego biletu. Na przykład: jeżdżąc z Rożnowa (II strefa) do Objezierza (III strefa) nie można korzystać z biletu na dwie strefy (II i III), ponieważ trzeba wjechać do strefy I, a to oznacza, że potrzebny jest bilet na trzy strefy (I, II, III). Jadąc z Dąbrówki Leśnej (II strefa) do Kowanowa (II strefa) potrzebny jest bilet miesięczny na strefę I i II. Reasumując, pasażer musi posiadać bilet ważny na wszystkie strefy przez które przejeżdża.

Przypominamy, że bilety miesięczne są biletami sieciowymi, to znaczy uprawniają do korzystania bez ograniczeń ze wszystkich linii komunikacyjnych na określonych w nim strefach.

Uchwała nr IX 67 11