
Ruszają szczepienia przeciw COVID-19 – aktualizacja
Przypominamy, że od piątku, 22 stycznia rusza możliwość rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 dla seniorów powyżej 70. roku życia.
Jak to działa?
Gdy masz numer PESEL – automatycznie zostanie wystawione e-skierowanie, które będzie ważne 60 dni. Jeżeli nie masz numeru PESEL, lub nie mogłeś poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania, kolejne wystawi Ci indywidualnie lekarz.
Rejestracja:
Jak się zapisać?
Aby zapisać się na szczepienie wystarczy wybrać jedną z metod:
- za pośrednictwem infolinii 989,
- online przez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl
- bezpośrednio w punkcie szczepień:
- SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W OBORNIKACH, tel. 664 067 606, 61 29 73 611, 61 29 73 608
-
- ARTUR OBST NZOZ Obst Ambulans Union – Ratownictwo Medyczne, tel. 61 29 64 125, 61 29 64 134
-
- VITA KK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, tel. 506 155 570
-
- VITA S.C. IRENA WOYDA-PŁOSZCZYCA, MAGDALENA GALUBA-NOWAK, GRZEGORZ NOWAK, PIOTR PŁOSZCZYCA, tel. 61 29 60 536, 691 355 736
Podczas zapisu zostaniesz poproszony o dane osobowe, warto mieć zatem przy sobie, np. dowód osobisty. Nie jest Ci potrzebny numer e-skierowania. Po dokonaniu rezerwacji wizyty otrzymasz SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Od razu zostaniesz umówiony na dwie wizyty. O terminie drugiej wizyty także przypomni Ci SMS.
Rejestracja osób w wieku od 65 – 69 lat
11 marca uruchomiana zostaje rejestracja na szczepienia dla osób z wieku 69 lat.
- Rejestracja będzie realizowana zgodnie z harmonogramem
Ponieważ uprawnionych do szczepień w tej grupie wiekowej są ponad 3 miliony osób, wprowadzamy harmonogram rejestracji. Chcemy w ten sposób uporządkować i ułatwić cały proces.
DATA |
GRUPA |
11.03 – 13.03 |
Rocznik 1952 |
18.03 – 20.03 |
Rocznik 1952 – 1954 |
22.03 – 24.03 |
Rocznik 1952 – 1956 |
25.03 – 27.03 |
Grupa 70+ |
Uwaga! Dajemy pierwszeństwo w rejestracji osobom najstarszym, ale to nie znaczy, że jeśli miną podane terminy, seniorzy z danej grupy wiekowej nie będą mogli zapisać się później.
– Jeśli ktoś nie zapisze się we wskazanym czasie, będzie mógł to zrobić później. Podawane terminy to czas dedykowany tylko dla określonych roczników – wyjaśnia pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Jak dodaje: – Podzieliliśmy na mniejsze grupy naszych seniorów. Chcemy zmniejszyć liczbę osób, które w danym czasie zgłaszają się do zapisów po to, żeby nie generować kolejek, żeby te zapisy były jak najłatwiejsze i trzeba było długo czekać na swoją kolej.
- Zgłoś się przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony
Choć sposobów na zarejestrowanie się na szczepienie jest kilka, zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Dlaczego?
- Bo możesz zrobić to już teraz – nie musisz czekać na Twoją kolej rejestracji.
- Bo będzie sprawniej i szybciej – po przesłaniu formularza, nie będziesz musiał już nigdzie dzwonić, ani pisać. To my do Ciebie zadzwonimy.
Wypełnienie formularza jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Zostaniesz poproszony o wpisanie kilku podstawowych informacji: m.in. imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Na podany adres otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Wystarczy, że klikniesz we wskazanym miejscu. I… to wszystko. Kiedy przyjdzie Twoja kolej na szczepienie, zadzwoni do Ciebie konsultant z infolinii. Podczas rozmowy umówisz się na konkretny i dogodny dla Ciebie termin szczepienia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.
- Inne formy rejestracji
Wszyscy uprawnieni do szczepień w grupie wiekowej powyżej 65 lat mogą zarejestrować się na szczepienie także poprzez infolinię 989, e-Rejestrację lub wysyłając SMS o treści: SzczepimySie. Do tej pory SMS można było wysłać pod numer 664 908 556. Teraz udostępniamy do wyboru drugi numer. To 880 333 333.
Ważne! Oba numery prowadzą do jednego systemu, zatem korzystaj podczas zapisów tylko z jednego z nich.
Rejestrację prowadzą też punkty szczepień, ale zalecamy zapisy online lub przez telefon. To najwygodniejsza, a przede wszystkim najbezpieczniejsza forma. Szczegółowe informacje na temat rejestracji do osób w wieku od 65 lat dostępne są tutaj.
Dojazd:
Na szczepienia przeciw COVID-19 dla pacjentów niepełnosprawnych oraz mających trudności w dostępie do punktu szczepień istnieje możliwość organizacji transportu – tel. 665 056 580
Dla pozostałych osób – zgłoszenia
Wszyscy pozostali dorośli od 15 stycznia będą mogli zgłosić chęć przyjęcia szczepionki. Odpowiedni formularz zostanie umieszczony na stronie www.gov.pl/szczepimysie. Osoby, które go wypełnią, będą musiały podać adres mailowy i potwierdzić zgłoszenie. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla grupy, do której należą, na podany adres mailowy przyjdzie informacja, że e-skierowanie jest już wystawione. Dopiero wtedy będzie można zarejestrować się na konkretny termin.
Uwaga! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online to nie to samo, co rejestracja. Dopiero kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla danej grupy – wystawione będzie skierowanie i będzie można się zarejestrować.
Więcej informacji: gov.pl/szczepimysie/zgloszenia
Zachęcamy do śledzenia stron www.oborniki.pl oraz www.seniorzyoborniki.pl, gdzie nowe informacje dotyczące szczepień będziemy publikować na bieżąco.