Aktualności

Kolejne zmagania obornickich ligowców

Kolejne zmagania obornickich ligowców

Wiele sportowych emocji dostarczyli w miniony weekend piłkarze nożni i piłkarze ręczni reprezentujący Oborniki w swoich meczach ligowych. Niespodziewanie w sobotę na wyjeździe przegrali w meczu o mistrzostwo V ligi piłkarze nożni Sparty Oborniki ulegając W Złotowie swojej imienniczce 0:2. Oborniczanie pierwszą bramkę stracili już w 8 min. Podopieczni Piotra Kucharskiego mili kilka doskonałych sytuacji bramkowych, jednak nie potrafili piłki umieścić w siatce rywali.

W drugiej połowie doskonałe sytuacje bramkowe zmarnowali Patryk Kosmowski, Jakub Bukowski i Marcin Kowalczyk. Gospodarze wykorzystali jeden z błędów spartan i zdobyli drugą bramkę w tym meczu. Po 20 kolejkach spotkań Sparta z dorobkiem 32 pkt. zajmuje 9 miejsce w tabeli.

Z kompletem punktów ze Środy Wielkopolskiej wrócili szczypiorniści SKF KPR Sparta Oborniki pokonując Polonię 39:30. Podopieczni Jacka Okpisza już do przerwy wypracowali sobie dość sporą przewagę prowadząc 19:13. Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu oborniczan, którzy spokojnie dowieźli przewagę do końca i pokonali swoich rywali. Aż 15 bramek zdobył w tym spotkaniu najskuteczniejszy strzelec obornickiej drużyny Filip Januchowski. SKF KPR Sparta Oborniki po 20 rozegranych spotkaniach zajmuje 6 miejsce w tabeli II ligi.

Zwycięstwo z Torunia przywieźli także futsaliści z Oborniki pokonując w meczu o mistrzostwo I ligi TAF Toruń 7:3. Było to ostatnie spotkanie w tym sezonie, a oborniczanie zagrali nie tylko o zwycięstwo ale także dla swojego kolegi Bartosza Banasika, który w meczu UMKS Zgierz doznał poważnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych.  Mecz nie należał do łatwych ale to KS Futsal Oborniki już w 2 min meczu objęli prowadzenie, nie oddając go już do końca. Do przerwy oborniczanie prowadzili 3:1. Druga połowa to zdeterminowana gra zespołu z Torunia i skuteczne punktowanie rywali przez oborniczan. Po bramkach Dariusza Rychłowskiego – 2, Jacka Sandera, Marcina Antczaka, Mariusza Sawickiego, Szymona Turostowskiego i Przemysława Michalskiego KS Futsal Oborniki pokonał TAF Toruń 7:3 i na koniec rozgrywek zespół Mikołaja Wicbergera i Pawła Hoefta zajął 7 miejsce w tabeli I ligi futsalu.