Kobuleti

Kobuleti to miasto w Gruzji, malowniczo położone nad Morzem Czarnym, ok. 25 km na północny wschód od Batumi. To drugie najludniejsze miasto w Adżarii, według danych z 2014 roku zamieszkuje je niespełna 20 tys. osób. Kobuleti rozciąga się na odcinku 12 km wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego.

Jest to miasto o bogatej historii i pełne atrakcji turystycznych. Niewątpliwie jego walorem są szerokie malownicze plaże, egzotyczna roślinność oraz ciepły klimat. Kobuleti jest uzdrowiskiem – leczy się tam choroby układu krążenia, nerwowego i oddechowego.

Burmistrzem miasta Kobuleti jest obecnie Mirian Katamadze.

26 lipca 2016 roku – Oborniki oraz Objezierze odwiedził Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Gruzji, Andrzej Cieszkowski z żoną.

3 września 2016 roku – dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu oraz dyrektor David Mtchedlishvili Community College w Kobuleti podpisali Akt Partnerstwa, przewidujący wymianę doświadczeń dotyczący szkolnictwa zawodowego.

30 czerwca 2017 roku – Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę partnerską, na mocy której Kobuleti stało się naszym nowym miastem partnerskim. W myśl podpisanego porozumienia miasta połączy współpraca w dziedzinie wymiany wartości kulturalnych i kulturowych oraz doświadczeń w pracy samorządowej. W zakresie oświaty obie strony zobowiązały się do bezpośredniej współpracy miedzy szkołami wszelkich typów, w tym wymiany młodzieży i nauczycieli. Włodarze zobowiązali się również wspierać rozwój regionalnej turystyki oraz współpracę miejscowych przedsiębiorstw, instytucji, fundacji i organizacji.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: http://kobuleti.org.ge/

Sakrebulo of Kobuleti Municipality
N-141, Davit Aghmashenebeli avenue, Kobuleti, 6200, Georgia
Tel.: +995(426) 6-72-00
E-mail: sakrebulo@kobuleti.org.ge