Aktualności

Firma SSAB gospodarzem spotkania z przedstawicielami 16 państw świata

Firma SSAB gospodarzem spotkania z przedstawicielami 16 państw świata

SSAB oferuje nowe możliwości obróbki stali dzięki maszynie do cięcia laserowego oraz zaawansowanej prasie krawędziowej ze zgłoszoną do opatentowania technologią gięcia. Nowe maszyny zostały zaprezentowane podczas wydarzenia w stalowym centrum serwisowym SSAB w Obornikach. Uczestniczyli w nim przedstawiciele firm współpracujących z SSAB z 16 państw świata.

Firma wdraża nowoczesne technologie, które mają nowatorskie rozwiązanie techniczne dotyczące wytrzymałości stali, a przy tym ich produkcja nie ingeruje w środowisko naturalne, oddział w Obornikach w najbliższych 5 latach nadal będzie się rozwijał.

W odpowiedzi na oczekiwania klientów, SSAB realizuje kolejne inwestycje w celu poszerzenia i zróżnicowania zakresu świadczonych usług. Najnowsze inwestycje w park maszynowy pozwolą SSAB zaoferować odbiorcom szerszą paletę produktów oraz tworzą nowe możliwości rozwoju innowacyjnych rozwiązań. W połączeniu z usługami projektowania konstrukcji, powierzenie SSAB obróbki stali umożliwi klientom szybszy rozwój produktów i ich wprowadzenie na rynek.

„Wielu naszych znakomitych i wieloletnich klientów opracowało fantastyczne produkty i szuka możliwości kolejnych innowacji. Od nas oczekują, że pójdziemy ich śladem. Aby SSAB mogło zaoferować swoim klientom odpowiednie możliwości i wydajność, zdecydowaliśmy się zainwestować w nowe maszyny. Wynika to z wyraźnego zapotrzebowania na rynku i jednocześnie pomoże naszym klientom w ich przyszłym rozwoju,” mówi Jonas Gozzi, szef Shape Projects.

Nowa prasa krawędziowa ma maksymalną moc 2000 t, co czyni ją optymalną dla formowania grubszych materiałów o długości do 12,2 m, a potężne systemy kontroli umożliwiają zachowanie wysokiej dokładności tolerancji produktu końcowego. Zawiera również zgłoszoną do opatentowania technologię pozwalającą na formowanie całkowicie unikalnych części z maksymalnie wąskim promieniem. System kontrolny prasy umożliwia oszczędność energii aż do 90% w porównaniu z tradycyjną maszyną, zmniejszając wpływ procesu produkcji na środowisko.

„Połączenie wysokowytrzymałych stali SSAB, takich jak Strenx i Hardox, oraz nowej prasy krawędziowej stwarza zupełnie nowe możliwości projektowania lżejszych, mocniejszych i bardziej przyjaznych dla środowiska produktów. Dzięki nowej, zgłoszonej do opatentowania technice formowania i systemowi kontrolnemu CNC, możemy zapewnić dużą precyzję detali w stabilnym procesie. Każda dostawa będzie dokładnie na czas, redukując czas montażu u naszych klientów,” wyjaśnia Tobias Svensson, dyrektor zarządzający SSAB Poland.

Maszyna do cięcia laserowego doskonale uzupełnia dostępne już metody cięcia, tj. cięcie plazmowe i płomieniowe. Stanowi lepszy wybór w przypadku cięcia cieńszych wymiarów zaawansowanej stali o wysokiej wytrzymałości, umożliwiając zachowanie wąskich tolerancji oraz wysokiej jakości krawędzi. „Maszyna do cięcia laserowego wypełnia lukę na rynku związaną z cięciem większych, wysokiej jakości detali. Nasza maszyna z elastyczną głowicą 3D, mocnym źródłem lasera 6kW oraz stołem o wymiarach 14 x 4.1 m idealnie odpowiada na to zapotrzebowanie,” mówi Svensson.

Centrum serwisowe SSAB Shape w Obornikach oferuje wszechstronne usługi projektowania, obróbki i prefabrykacji stali producentom, którzy chcą tworzyć nowe i innowacyjne rozwiązania, skrócić czas montażu oraz wykorzystać w pełni zalety, jakie dają wybrane przez nich gatunki stali.

Nowe inwestycje w park maszynowy przyniosą korzyści klientom, którzy podobnie jak SSAB dążą do innowacyjności, unikalności i bardziej przyjaznego dla środowiska otoczenia. Producenci zainteresowani usługami projektowania i obróbki stali mogą kontaktować się z SSAB Services, by uzyskać dodatkowe informacje i wsparcie.

7 marca, 130 przedstawicieli producentów oraz SSAB, w tym Radca Konsulatu Szwecji (

Counsellor Embassy of Sweden in Warsaw) i głwny szef SSAB na Polskę Martin Lindqvist spotkało się w centrum serwisowym SSAB Shape w Obornikach.

Po inspirujących seminariach i zwiedzaniu zakładu, uczestniczyli w prezentacji nowej maszyny do cięcia laserowego i prasy krawędziowej, które zaczęły swoją pracę w 4 kwartale 2018 roku.