Aktualności

Kino w OOK

Kino w OOK

Zapraszamy na kolejne ciekawe propozycje filmowe do Obornickiego Ośrodka Kultury!

„Kumple z dżungli”- 15 grudnia 2017 r. godz. 16:00.

Oto zgrana paczka superbohaterów z dżungli! Pasiasty kung-fu pingwin – Maurice, jego pasiasty syn, kung-fu… złota rybka – Junior, genialny wyrak – Gilbert, waleczny goryl – Miguel oraz czarująca nietoperka – Batricia.

Na drodze wesołej bandy staje piroman koala – Igor, który wiele lat temu miał plan zniszczenia dżungli. Wtedy zagładę powstrzymała tygrysica – mama Maurice’a. Teraz szalony koala ma szansę się zemścić. Kumple z dżungli – na ratunek!

Zwiastun

 

Kto jest „Najlepszy”? 15 grudnia 2017 r., godz. 18:00.

To jeden z tych filmów, na które publiczność czeka: kolejny obraz Łukasza Palkowskiego, autora „Bogów”.

Głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. 

To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata
w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Zwiastun

 

„Cicha Noc”- dziesięć dni przed Świętami – 15 grudnia 2017 r. , godz. 20:15.

Tym razem nie chodzi o kolędę lecz o film. „Cicha noc” w reżyserii debiutanta, Piotra Domalewskiego to tegoroczny zwycięzca Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Głównym bohaterem filmu, granym przez Dawida Ogrodnika jest pracujący za granicą Adam, który  niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Jego powrót i wigilijna noc z jego udziałem zmieniają diametralnie życie całej rodziny.

Krytycy, którzy oglądali film podczas festiwalu podkreślali emocjonującą fabułę, znakomite aktorstwo (oprócz Ogrodnika m.in. Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska i Tomasz Schuchardt) oraz fakt, że jest to opowieść o nas tu i teraz. Bez polityki, za to z wielką dawką wzruszeń.

Zwiastun