Aktualności

Znamy wykonawcę modernizacji monitoringu

Znamy wykonawcę modernizacji monitoringu

W ramach procedury przetargowej wybrano wykonawcę jednej z najważniejszych tegorocznych inwestycji – modernizacji miejskiego monitoringu. Do przetargu stanęło 6 firm, spośród których wybrano ofertę – IBT Grupa Sp. z o. z Poznania, która zaproponowała wykonanie inwestycji w cenie 544 tys. zł i uzyskała najwyższą liczbę punktów.

Projekt pod nazwą kompleksowa modernizacja monitoringu wizyjnego na terenie miasta – I etap – poprawa bezpieczeństwa publicznego otrzymał 200 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Obecny system monitoringu funkcjonuje już kilkanaście lat, był tworzony jeszcze w oparciu o technologie, które dzisiaj zostały wyparte przez zdecydowanie nowocześniejsze i skuteczniejsze rozwiązania. Uwzględniając współczesną technologię został przygotowany projekt wykonawczy, który, oprócz modernizacji istniejących 11 punktów kamerowych (z istniejących 16.) przewiduje budowę kolejnych 6 punktów w nowych lokalizacjach. Do tego zostanie położone prawie 3 km linii światłowodowej, zakup rejestratorów i dysków oraz montaż nowej ściany video w siedzibie Straży Miejskiej.

Realizacja tego projektu nie będzie końcem rozbudowy monitoringu – zapewnia Burmistrz Obornik Tomasz Szrama – ponieważ w tym wniosku, który otrzymał dofinansowanie, uwzględniliśmy również koszty wykonania dokumentacji technicznej na kolejne 22 punkty z kamerami. Projekt przebudowy wzbudził duże zainteresowanie  zarówno mieszkańców, jak i sympatyków gminy Oborniki, wśród których znalazła się poseł Marta Kubiak, która osobiście zaangażowała się we wsparcie zadania. Za co raz jeszcze bardzo jej dziękuję.