Aktualności

Zawodnicy Karate Team Oborniki wystąpili na Mistrzostwach Europy w Serbii

Pięciu zawodników Karate Team Oborniki, trenowanych przez Wojciecha Blocha dostąpiło zaszczytu reprezentowania kraju na Mistrzostwach Europy  Karate. Od piątku 23 listopada do niedzieli na zawodniczych matach w serbskim mieście Nis walczyło przeszło 750 zawodników z 30 krajów Europy w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów i seniorów. W każdej kategorii startowało przeszło 50 zawodników, aby myśleć o medalach należało wygrać przynajmniej 4 rundy kwalifikacyjne.

Najbliżej pozycji medalowej był Kacper Rodak, który awansował do najlepszej ósemki zawodów w kumite (walka) i w decydującym starciu o pozycję medalową przegrał przez wskazanie sędziów z późniejszym Mistrzem Europy – Rosjaninem Danilo Machenko. Kacper uplasował się ostatecznie na pozycjach 5-8 zajmując indywidualnie najwyższe miejsce z całej reprezentacji Polski.

Bardzo dobrze zaprezentowała się  także Olga Kaczmarek, która zarówno w juniorach i seniorach przeszła rundy kwalifikacyjne, zatrzymując się dopiero w ćwierćfinałach. W obu konkurencjach musiała uznać wyższość zawodniczek ze Szwecji, które stanęły ostatecznie na podium. Olga uplasowała się na miejscach 9-16.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także Mikołaj Michalak,  który przeszedł dwie rundy, Jakub Kuklewski – również wygrał dwie rundy. Nikodem Januszak w kategorii młodzików przegrał dopiero z Węgrem – późniejszym srebrnym medalistą. Drużyna kumite w składzie, której wystąpił Kuba i Mikołaj uplasowała się na miejscu 5-8.

Dla całej piątki był to dopiero pierwszy występ na tak dużych zawodach o randze mistrzowskiej, sam fakt awansu do Reprezentacji Polski jest olbrzymim sukcesem. Nie byłby on możliwy gdyby nie  starty i  sukcesy na arenie krajowej, mocno wspierane przez Urząd Miejski w Obornikach.