Aktualności

Zapraszamy na spotkanie do Urzędu Miejskiego

Zapraszamy na spotkanie do Urzędu Miejskiego

Choroby naczyniowe mózgu są jedną z istotnych przyczyn zgonów w Polsce oraz ważną przyczyną niesprawności w populacji osób dorosłych. Badania epidemiologiczne wykazują, że ważną rolę w rozwoju chorób układu krążenia m.in. udaru mózgu odgrywają niewłaściwe wzorce zachowań, składające się na współczesny styl życia. Są to: palenie papierosów, picie alkoholu, niewłaściwe odżywianie się, mała aktywność ruchowa czy stres.

W przypadku udarów kluczowe znaczenie ma czas, w jakim chory otrzyma niezbędną mu specjalistyczną pomoc. Wielu pacjentów lekceważy jednak niepokojące symptomy rozwijającej się choroby.

107 Szpital Wojskowy z Wałcza realizował będzie na terenie naszej gminy program dotyczący profilaktyki chorób naczyń mózgowych i obejmujący osoby w grupie wiekowej 40-65 lat .

Dlatego Burmistrz Obornik Tomasz Szrama serdecznie zaprasza i zachęca do udziału w spotkaniu edukacyjnym, które odbędzie się 10 grudnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego, w godz. 11.00  lub 13.00 (godziny do wyboru).

W programie przewidziano prezentację, dyskusję oraz poczęstunek zdrowymi przysmakami.

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 61 65 59 100 w dniach od 2 do 6 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.30.

 

Więcej informacji dostępnych na stronie http://107sw.mil.pl/program-profilaktyki-chorob-naczyn-mozgowych/