Aktualności

Zamontowano nową bramownicę

Zamontowano nową bramownicę

Przy wjeździe na mały most znów pojawiła się bramownica. Poprzednia, lżejsza konstrukcja została zdemontowana po uszkodzeniu, a wykonawca zdecydował się na zastosowanie trwalszych elementów.

To na te chwilę jedyna możliwość kontrolowania ruchu dużych aut na moście. Charakter obiektu oraz jego parametry nie pozwalają na poszerzenie części jezdnej przeznaczonej dla ruchu pojazdów. Cechy geometrii mostu oraz jego nośność nie dają możliwości jego przebudowy, tak aby umożliwić prowadzenie ruchu dwukierunkowego bez ograniczeń komunikacyjnych. Jedynym rozwiązaniem pozostało wprowadzenie blokady dla dużych pojazdów – mówi burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

Aby wymusić respektowanie przez kierowców ograniczeń zdecydowano się na wprowadzenie zmiany organizacji ruchu oraz budowę bramownicy uniemożliwiającej wjazd pojazdów o wysokości powyżej 2 m. Takie ograniczenie wysokościowego wjazdu pojazdom, zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i swobodę ruchu na moście ponieważ automatycznie wykluczy z przejazdu duże busy i ciężarówki, którym ograniczono fizyczną możliwość przejazdu.