Aktualności

Wycieczka seniorów do Kołobrzegu

Wycieczka seniorów do Kołobrzegu

W piątek 3 sierpnia 2018 r. grupa członków Klubu „Senior+” już o bardzo wczesnej porze wybrała się na dłuższą niż dotychczas wycieczkę. Celem podróży tym razem był Kołobrzeg.

Po dojechaniu na miejsce, w pierwszej kolejności seniorzy z Obornik odwiedzili Kołobrzeski Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów, w którym zostali bardzo miło przywitani i ugoszczeni przez zespół pracowników i pensjonariuszy z Panią kierownik Teresą Gębczyńską na czele. Na samym początku spotkania seniorzy z obu miejscowości mogli się bliżej poznać podczas zabawy integracyjnej, podczas której gdy z głośników przestała płynąć muzyka – seniorzy przystawali i witali się z sąsiadami przy okazji podając swoje imiona. Następnie wszyscy zasiedli w specjalnie przygotowanym i zacienionym miejscu pod parasolami, by przy kawie lub herbacie, owocach i pysznym cieście odpocząć po podróży.

W międzyczasie seniorzy zostali zapoznani z działalnością obu zaprzyjaźnionych placówek, a grupa z Klubu „Senior+” mogła zwiedzić budynek Kołobrzeskiego DDP. Chętne Panie miały także możliwość przymierzenia wspaniałych fascynatorów wykonanych przez tamtejszych seniorów. Ostatnim punktem programu było wspólne śpiewanie, po którym Opiekun Klubu „Senior+” wraz z pracownikiem OPS z Obornik przekazały w ręce Pani Teresy pamiątkowe podziękowanie za gościnę oraz książki „Oborniki na dawnych pocztówkach” ufundowane przez Burmistrza Obornik Tomasza Szramę. Z zaproszenia na II Weekend Seniora kołobrzescy seniorzy niestety nie będą w stanie już w tym roku skorzystać, ale Pani kierownik zapewniła, że pomyślą o rewizycie w przyszłym roku. Na pożegnanie seniorzy z Obornik otrzymali piękne kartki z życzeniami udanego pobytu nad morzem wykonane przez podopiecznych z Kołobrzegu.

Po udanym spotkaniu oborniccy seniorzy przedostali się autokarem na parking, z którego udali się na plażę. Po wykonaniu wspólnej fotografii na tle Morza Bałtyckiego, wszyscy rozeszli się, by korzystając z czasu wolnego przespacerować się promenadą, zjeść rybkę czy odpocząć wdychając jod.

Po dniu pełnym wrażeń, seniorzy zebrali się o ustalonej godzinie pod autokarem, by wyruszyć w drogę powrotną, która w większej części minęła bardzo śpiewająco.