Aktualności

Wielki Jarmark Świąteczny – zapraszamy!

Wielki Jarmark Świąteczny – zapraszamy!

W tym roku w Obornikach znów będzie magicznie! I to przez całe dwa dni! 4 i 5 grudnia szykujemy Wielki Jarmark Świąteczny! Tym razem z pysznym akompaniamentem, w postaci gwiazdkowej odsłony Festiwalu Smaków Food Trucków.

 

Gdzie:

Rynek Oborniki

Kiedy?

4 grudnia – 12:00-20:00              

5 grudnia – 10:00-18:00

 

W programie:

Sobota:

  • Świąteczny Festiwal Smaków Food Trucków

Mobilne restauracje przez 2 dni serwować będą swoje popisowe dania, zapewniając, że świąteczne mogą być nie tylko karp i zupa grzybowa, lecz również gruzińskie chinkali, azjatyckie pierożki dim sum, padthai, a nawet burgery!

  • Zwierzaki – od godz. 13.00

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia, a jak powszechnie wiadomo w tym magicznym czasie zwierzęta potrafią przemówić ludzkim głosem. Nasz jarmark będzie świetną okazją, aby to sprawdzić! W tym roku o obecność zwierzątek zadba Ranczo Kacperkowo z Wychowańca.

  • Świąteczny Konwój OOK – koncert – godz. 16:00

 

Niedziela:

  • Świąteczny Festiwal Smaków Food Trucków

Również w niedzielę pyszne jedzonko rozgrzeje każdego zmarźlucha, a organizatorzy zapowiadają mnóstwo tematycznych atrakcji.

  • Szczudlarze

Jak najprawdziwsze anioły, spoglądają na nas z góry, zapewniając, że zadbają o śnieżną aurę!

  • Gwiazdkowe warsztaty plastyczne – od godz. 13.00

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne to te wykonane własnoręcznie. Inspiracje i instruktaż jak zawsze Obornicki Ośrodek Kultury, ze wsparciem niezastąpionej ekipy Grodu Radzim pod wodzą Jadzi Majchrzak-Zagrodnik.

  • Świąteczna kolejka dla najmłodszych

Bo w Święta ma być przede wszystkim wesoło! Kolorowa kolejka wprowadzi pozytywny nastrój zabawy i na pewno rozochoci gości do wspólnego spędzania czasu, przenosząc w świat magicznej zabawy.

  • Koncert BrassBand – godz. 13:00

Nic tak nie wprowadza w świąteczny klimat jak muzyka. Tej nie zabraknie na naszym jarmarku – do tego w najlepszym wykonaniu! Specjalną

bożonarodzeniową playlistę przygotuje dla nas obornicki zespół Brass Band – tego nie można przegapić!

  • Złóż życzenia – godz. 15:00 – 17:00

 

Bądźmy bezpieczni!

Cieszymy się bardzo, że znów możemy spotkać się na jarmarku, ale pamiętajmy, że pandemia to nadal nie historia. Uczestnicząc w wydarzeniu, unikajmy skupisk osób i dezynfekujmy ręce. Każdy z wystawców jest zobowiązany do zapewnienia na swoim stoisku odpowiednich preparatów, korzystajmy z nich podczas zakupów. Maseczki to też dobry pomysł. Wszystkim nam zależy, abyśmy mogli znów spotykać się na miejskich wydarzeniach, a to w ogromnej mierze uzależnione jest od ilości zakażeń. Jeśli nadal nie jesteś zaszczepiony – zrób to jak najszybciej, a na miejscu zadbaj o siebie.

Więcej informacji o organizowanym Jarmarku można uzyskać w Biurze Promocji i Sportu tel. 616559149, 697438020.

Regulamin