Aktualności

Wicemistrzostwo Europy w Karate Shotokan

Od 22 do 24 listopada w Portugalii w miejscowości Póvoa de Varzim, odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shotokan. Po raz kolejny dwóch zawodników Obornickiego Klubu Karate Do Shotokan- Olga Chmielewska i Bartek Protasewicz- zostało powołanych do Kadry Narodowej, aby reprezentować Polskę podczas tych rozgrywek.

Pierwszego dnia miały miejsce konkurencje najmłodszych zawodników- kadetów. W kata indywidualnym udział brał Bartosz Protasewicz. Bez trudu wygrał on 2 rundy, jednak w kolejnej poległ z zawodnikiem z Niemiec, tracąc szanse na wejście do półfinału. Następnie odbyły się najbardziej wyczekiwane konkurencje seniorskie. Olga i Bartek w tym dniu brali udział indywidualnie, jak i zarówno drużynowo. Bartek wraz ze swoją drużyną w składzie: Maciej Wilczek i Dawid Gaweł, uplasowali się na 11 miejscu. Olga natomiast indywidualnie nieznacznie przegrała wejście do półfinałowej ósemki. Drużynowo dziewczyny (w składzie: Olga Chmielewska, Berenika Prządka, Agnieszka Dybicz) miały znacznie więcej szczęścia i przechodząc kolejne etapy zajęły ostatecznie srebrny medal. Zostały wyprzedzone niewielką liczbą punktów przez  reprezentację Włoch.Udowodniły, że srebrny medal zdobyty niedawno podczas Mistrzostw Świata w Liverpoolu nie był przypadkiem, lecz został on w pełni zasłużenie wywalczony.

W tym samym czasie (23 listopada) odbył się turniej XIV Euroepan Cuprum Cup 2013 w Legnicy. Podczas tej międzynarodowej imprezy Jakub Kuklewski reprezentował klub startując w kata oraz kumite indywidualnym młodzików. Start Kuby można zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ przywiózł on aż dwa brązowe medale. Gratulujemy!