
22.06.2026
Wiankowy Piknik nad Wartą otworzył Dni Obornik 2026!
Za nami wyjątkowo upalny dzień nad Wartą. Obornicka Marina wypełniła się mieszkańcami i gośćmi, którzy wspólnie rozpoczęli świętowanie tegorocznych Dni Obornik podczas Wiankowego Pikniku nad Wartą.
Nie zabrakło propozycji dla całych rodzin – od atrakcji dla dzieci, wiankowych warsztatów i rejsów po Warcie, przez tradycyjny Wyścig Kajakowy Trzech Mostów, aż po widowiskowe pokazy flyboardu. Duże wrażenie na publiczności zrobił także teatr „Z głową w chmurach”, który zachwycił akrobatycznymi występami nad wodą.
Wieczór upłynął przy dźwiękach szant i żeglarskich przebojów w wykonaniu Maniewiaków, Zespołów: Siekierski i Żuromski, Eka 60+, Majtki Bosmana a na finał energetycznego Brass Band Oborniki.
Prawdziwe magiczny klimat nadszedł wieczorem. Rozpalono ogniska a Wartą popłynął korowód łodzi. Kulminacją wydarzenia był spektakularny teatr ognia oraz tradycyjne puszczanie wianków na wodę, które od lat stanowi jeden z najpiękniejszych symboli rozpoczęcia lata.
Wydarzenie przygotowało niezawodne Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie Aplaga. W otwarciu Roberowi Filipiakowi i Grażynie Urbaniak z Aplagi towarzyszyli Burmistrz Obornik Tomasz SZrama, Starosta Obornicka Zofia Kotecka oraz Prezes LGR 7 Ryb, którego członkiem od lat jest Gmina Oborniki. Wydarzenie poprowadził: Krzysztof Sroka.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli dziś z nami – organizatorom, partnerom, wodniakom, Stowarzyszeniu Historycznemu Grodu Radzim, harcerzom, druhom OSP, kołom gospodyń wiejskich, Zespołowi Szkół w Objezierzu, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci, Młodzieżowej Radzie Miejskiej, wystawcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.
To był piękny początek Dni Obornik!