Aktualności

Wianki 2018

Wianki 2018

Spotkajmy się nad Wartą, aby wspólnie świętować Obornickie Wianki. Będzie sporo dobrej muzyki, atrakcji na wodzie, z kajakowymi i tratwianymi wyścigami, Spływem na Byle Czym oraz korowodem łodzi.

W części wieczornej wystąpi Teatr z Głową w Chmurach oraz teatr ognia Fair Flame. To wszystko będzie można podziwiać z brzegów Warty między mostami od strony ul. Gołaszyńskiej. A na Obornickiej Marinie zostanie zlokalizowana strefa rodzinna z atrakcjami dla najmłodszych.
Wszystko oczywiście zakończy się pokazem sztucznych ogni.
Zapraszamy!

 

 

Program:

17.00 Rozpoczęcie
17.05 Dixie Band
18.00 Octopus’s Garden
19.00 Pokazy Na Wodzie
20.30 Modesta Pastiche
21.30 Brass Band Oborniki feat. Daniel Moszczyński
22.30 Obrzęd Wiankowy
• Fair Flame
• Teatr z Głową w Chmurach
23.00 Pokaz Fajerwerków

 

 

WIANKI 2018 bez muzyki? Niemożliwe! 23 czerwca br. na scenie przy klasztorze wiele ciekawych propozycji muzycznych; pierwsza już o godz. 17.05, to „DIXIE BAND”; „urodzili się po to być grać i tworzyć. Improwizacja płynie w ich żyłach, a zabawa dźwiękiem, to ich drugie imię”; tak piszą o sobie, a jeśli chcą Państwo sprawdzić czy tak jest i zachwycić się jazzem tradycyjnym, zapraszamy nad Wartę na ul. Gołaszyńską.

 

Kolejny zespół, który zaprezentuje się na wiankowej scenie o godz. 18.15, tak naprawdę jeszcze nie powstał! Czy w ogóle powstanie? Tego nie wiemy, ponieważ „OCTOPUS’S GARDEN”, to projekt muzyczny zespołów „Taldeo” oraz „Amarant”. Muzycy postanowili zjednoczyć siły i wystąpić na tegorocznych Wiankach z repertuarem lat 60 – tych, m.in. z utworami „Trubadurów”, „Filipinek”, „Niebiesko – Czarnych” oraz „The Beatles”. Wszystko to pod czujnym okiem i uchem Karola Bzdręgi. Podobno myślą już o latach 70 – tych!

 

Tomasz Kaczor, członek zespołu „MODESTA PASTICHE”, to chyba najczęściej występujący w telewizji oborniczanin w ostatnim czasie! Oby tak dalej! Grupa zdobyła popularność dzięki udziałowi w programie „Jaka to melodia” w TVP1, ale również dzięki coverowi „Lemon Tree”, który na youtubie obejrzało ponad 270 tys. osób. Okazja jedyna i niepowtarzalna aby zespół zobaczyć i usłyszeć na żywo na Wiankach 2018 o godz. 20.30.

 

W Noc Kupały usłyszymy także „BRASS BAND OBORNIKI” o godz. 21.30; muzycy którzy wystąpią bezpośrednio przed obrzędami wiankowymi, swoim repertuarem z pewnością rozbudzą wśród publiczności aurę magii i tajemniczości. Nie pojawią się sami! Po raz drugi wystąpią w Obornikach z poznańskim muzykiem Danielem Moszczyńskim, współtwórcą hip-hopowo-jazzowego „Bibobitu”.