Aktualności

Wełna posprzątana

Wełna posprzątana

Szlak kajakowy rzeki Wełny, to jeden z najbardziej popularnych kierunków turystyki kajakowej w Wielkopolsce. Podczas weekendów w pełnym sezonie na rzece robi się tłoczno, co niestety skutkuje także wzrostem ilości śmieci znajdowanych w nurcie rzeki. Dlatego zarówno przez właścicieli wypożyczalni kajaków z Obornik i Rogoźna, jak i członków Obornickiego Stowarzyszenia Wodniackiego Aplaga czy pracowników Muzeum Młynarstwa w Jaraczu, organizowane są akcje sprzątania tej pięknej rzeki. 

W minioną sobotę przeprowadzono Wielkie Wiosenne Sprzątanie Rzeki Wełny Rogoźno – Jaracz – Oborniki. Efekty kilkugodzinnej pracy, połączonej ze spływem kajakowym są widoczne na zdjęciach. Pełne worki puszek i butelek, pojemników po kukurydzy i po innych przynętach pozostawionych przez wędkarzy, styropiany i folie plastikowe. To wszystko zostało zebrane przed ruszającym sezonem, w czasie którego akcje sprzątania mają być organizowane przez właścicieli wypożyczalni sprzętu co dwa tygodnie.

Mamy nadzieję, że takie inicjatywy pomogą utrzymać Wełnę w czystości do jesieni, a równolegle będzie rosła świadomość ekologiczna i kultura użytkowników rzek.