Aktualności

Warsztaty „Myślę i działam ekologicznie” w Obornikach

Warsztaty „Myślę i działam ekologicznie” w Obornikach

22 czerwca w Centrum Rekreacji w Obornikach odbyły się warsztaty w ramach projektu „Myślę i działam ekologicznie”, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, jednostek organizacyjnych gminy oraz sołtysi. Program spotkania poświęcony był zagadnieniom związanym ze zmianami klimatu, ochroną zasobów wodnych oraz wdrażaniem zielono-niebieskiej infrastruktury. Prelegenci – naukowcy i praktycy – przedstawili rozwiązania, które mogą wspierać retencję wody i zwiększać odporność lokalnych społeczności na skutki suszy.

Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z aktualnymi możliwościami pozyskiwania środków na działania proekologiczne oferowanymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Warsztaty były kolejnym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu „Myślę i działam ekologicznie”. Wcześniej odbył się piknik ekologiczny z udziałem około 900 uczniów i nauczycieli, a zwieńczeniem projektu będzie konkurs fotograficzny „Oborniki, tam gdzie szumi przyroda”.