Aktualności

Walczyły z dużymi sukcesami

Pleszewskie Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF, rozgrywane w sobotę 24 października, zgromadziły aż 380 zawodników z 52 krajowych klubów.

Stojące na bardzo wysokim poziomie sportowym mistrzostwa dawały możliwość zarówno zdobycia tytułu mistrza Polski jak również uzyskania kwalifikacji do kadry narodowej, co w obliczu bardzo realnych szans przyznania już w przyszłym roku aprobaty karate WKF przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, stanowiło dodatkową motywację.

Do tej rywalizacji przystąpiły także dwie zawodniczki Obornickiego Klubu Karate. Za niezwykle udany należy uważać występ Kamili Bracikowskiej, dla której był to pierwszy start  po ciężkiej kontuzji złamania kostki. Kamila po wyeliminowaniu kilku zawodniczek, w tym koleżanek z kadry narodowej, zdobyła brązowy medal. Kamila zajęła także III miejsce w kata indywidualnym juniorów. Blisko podium znalazła się także Sara Wosicka, która startując w konkurencji kumite w kategorii – 53 kg zajęła piąte miejsce.