Aktualności

W Kiszewie szczepili się z KGW!

W Kiszewie szczepili się z KGW!

W miniony weekend na terenie gminy Oborniki odbyły się liczne wydarzenia kulturalne, których nadrzędnym celem było przekonanie mieszkańców do korzyści płynących z masowych szczepień przeciw COVID-19. Jednym z nich był festyn w Kiszewie, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Relację z niego przygotowała przewodnicząca kiszewskiego KGW i jednocześnie Radna Rady Miejskiej w Obornikach Renata Małyszek.

Festyn zorganizowałyśmy w ramach rządowego programu #szczepimySię z KGW. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kiszewie przygotowały mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale nie zabrakło też atrakcji dla dorosłych. Były dmuchane zamki i zjeżdżalnie, konkursy, zawody, tańce i wata cukrowa. Olbrzymie bańki mydlane, zawody sumo, w których mogli wziąć udział rodzice wraz z dziećmi. Animatorzy z firmy Inte-Gra zadbali o to, aby uśmiechy z twarzyczek dzieci nie znikały, a organizatorki zapewniły dzieciom słodycze i napoje. Panie z ArtZagrody prowadziły warsztaty stolarskie, podczas których dzieci wykonywały  i malowały figurki zwierząt i liście. Naczelnik miejscowego OSP Andrzej Skowron wraz z druhami zaprezentował uczestnikom festynu, jak powinni zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Członkini naszego Koła Bernadeta Pyssa na specjalnym stoisku wystawiła swoje rękodzieło – makramy, a córka naszej koleżanki Katarzyna Thomas zaprezentowała malowane przez siebie obrazy.

Dla dorosłych był żurek, kiełbaska, pyszne ciasta, kawa, herbata i napoje. Poczęstunek i wszystkie atrakcje dzięki środkom z rządowego programu były darmowe. Obecny na festynie Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński rozdał dzieciom słodycze i upominki. Przybyła też dyrektor obornickiego szpitala Małgorzata Ludzkowska, która zadysponowała zespół szczepienny. Podczas festynu można było zaszczepić się jedną z dwóch szczepionek – firmy Johnson&Johnson lub Pfizer. Zaszczepiono 27 osób, a każda zaszczepiona osoba otrzymała od organizatorek upominek. Uczestnicy festynu mieli też możliwość dokonania spisu powszechnego i bardzo chętnie z tej możliwości korzystali.

Dzięki rządowemu programowi #szczepimySię z KGW osiągnęliśmy nie tylko podstawowy cel – ułatwienie w dostępie do szczepień, ale zapewniliśmy też mieszkańcom naszego rejonu oraz licznym przyjezdnym  atrakcyjne spędzenie niedzielnego dnia na wspólnej zabawie. Specjalne podziękowania kierujemy do Pana Burmistrza Tomasza Szramy i pracowników Działu Promocji za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tego tak udanego przedsięwzięcia.