Aktualności

Teren rekreacyjny na Bielawach coraz bliżej – trwa procedura przetargowa

Teren rekreacyjny na Bielawach coraz bliżej – trwa procedura przetargowa

Jednym z najstarszych osiedli domów jednorodzinnych w naszym mieście są, potocznie zwane przez mieszkańców, Bielawami. Już wkrótce znajdujący się tam teren, w obrębie ulic Andersa, Kościuszki, Roweckiego i Taczaka, zmieni się nie do poznania. Aktualnie trwa procedura przetargowa, a zainteresowane realizacją inwestycji firmy mogą składać swoje oferty do 23 września.

Całkowita przebudowa obejmuje stworzenie nowoczesnego terenu rekreacyjno-wypoczynkowego. Bazowym założeniem położony pośród zieleni unikatowy układ ścieżek, który łączy komunikacyjnie poszczególne części bezpośrednio przylegającego osiedla, a także dzieli kompozycję na mini strefy, tak aby każda generacja mieszkańców znalazła tam coś dla siebie. W samym sercu parku znajdzie się plac zabaw, którego jedna część przygotowana będzie dla najmłodszych, aby mogli bezpiecznie bawić się w swym gronie, dalej mieścić będzie się strefa dla dzieci nieco starszych. Starsi znajdą miejsce na błogi wypoczynek w strefie tarasowo-leżakowej, lub aktywność w obszarze plenerowej siłowni. Wszystko to pośród malowniczej zieleni, gdzie znajdą się również liczne ławeczki. Park będzie w pełni oświetlony za sprawą lamp zasilanych energią odnawialną.

Koncepcja przebudowy tego miejsca powstała w czerwcu tego roku – wówczas w imieniu mieszkańców akceptowała ją radna Beata Matelska, która podkreślała, że: bardzo się cieszę, że na tym obszernym osiedlu już niemal wszystkie drogi są utwardzone, systematycznie modernizowane są obszary zielone. Jednym z nich jest teren przy ulicy Andersa, który już wkrótce zmieni się w rodzinną przestrzeń rekreacyjną z prawdziwego zdarzenia. Jestem pod wrażeniem przygotowanej koncepcji – podkreślała radna Beata Matelska – szczególnie ciekawie prezentuje się zaproponowany podział na  strefy, zwłaszcza ta dla najmniejszych dzieci oraz wspaniała część rekreacyjna z leżakami. Jestem przekonana, że będzie to jeden z najpiękniejszych parków w naszym mieście – dodała.

Sprawdź szczegóły