Aktualności

Sukcesy obornickich tenisistów stołowych

Tradycyjnie koniec roku jest dla tenisistów stołowych bardzo pracowity. Jest to okres, w którym odbywa się wiele zawodów.

28 listopada – Finał Igrzysk Dzieci w Poznaniu

Do udziału w rozgrywkach zakwalifikowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Drużyna chłopców w składzie: Borys Smela i Antoni Janka zakończyła finał na miejscu V. W zawodach bezkonkurencyjna były dziewczęta. Agata Ławniczak, Natalia Kobus i Zofia Paziewska wywalczyły dla szkoły Mistrzostwo Wielkopolski. Zawodniczki wszystkie mecze wygrały 3 : 0.

7. Natalia Idziak i Dawid Tomaszewski

Najlepsze rodziny zostały nagrodzone pucharami oraz dyplomami.

4. Monika Derkowska – Oborniki

Corocznie w całym cyklu zawodów uczestniczy od 250 do 300 tenisistów stołowych. Najlepsi zawodnicy otrzymują: puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

3 grudnia – Półfinał Pucharu Polski Kobiet w Obornikach

Nałęcz Ostroróg – TTS Trzemeszno 4 : 1

MKS TS Warta Oborniki – TTS Trzemeszno 4 : 2

MKS TS Warta Oborniki – Nałęcz Ostroróg 4 : 3

MKS TS Warta Oborniki zajął I miejsce i awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Gnieźnie. Zespół wystąpił w składzie: A. Nowak -3,5 pkt, A. Ławniczak – 2 pkt, W. Cieciora -2pkt, W. Bogalska -0,5pkt.

6 grudnia – Wojewódzki Finał XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Krzyżu (klasy gimnazjalne)

Zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach po wygraniu zawodów powiatowych i rejonowych (6 powiatów) znalazł się w finale wojewódzkim. Zawodniczki Wiktoria Bogalska, Weronika Cieciora, Aleksandra Nowak na co dzień trenujące tenis stołowy w MKS Warta Oborniki zajęły ostatecznie drugie miejsce.

MKS TS Warta Oborniki dziękuje za wsparcie przy organizacji zawodów tenisa stołowego Gminie Oborniki, Nadleśnictwu Oborniki oraz Marcie Magdziarek.