Aktualności

Sukcesy na ogólnopolskich zawodach karate

Reprezentacja Obornickiego Klubu Karate Shotokan wzięła udział w ogólnopolskim turnieju karate w Bydgoszczy „Bushi-Do Cup”, który odbył się w sobotę, 30 listopada. Są to zawody od lat gromadzące najlepszych zawodników młodszych kategorii wiekowych z całego kraju, w tym roku wystartowało 350 zawodników z 26 klubów. Jedenastu obornickich adeptów karate zdobyło w sumie sześć medali pokazując wspaniałą formę w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Olga Kaczmarek wywalczyła złoty medal w konkurencji kata kadetek 14-15 lat oraz brązowy w kumite (walki). Kacper Rodak (-35kg) oraz Kamil Nogaj (-30kg) w kategorii  kumite 10-11 lat zdobyli również trzecie miejsca. Świetnie spisała się najmłodsza drużyna kata w składzie: Tomasz Gazda, Nikodem Januszak oraz Jakub Spychała, która po zaciętych walkach uzyskała srebrny medal w kategorii 9 lat i młodsi. Po ostatni brązowy medal sięgnęła drużyna kata w kategorii do 11 lat w składzie: Jakub Kuklewski, Kamil Nogaj, Kacper Rodak. W zawodach dzielnie walczyli także: Monika Kuźniak, Jakub i Krzysztof Dykcik oraz Michał Chudzicki.
   W tym samym dniu w austriackim Salzburgu w zawodach K1 rangi międzynarodowej mistrzowskiej udział wzięła Olga Chmielewska. Po dwóch wygranych rundach w kata indywidualnym przegrała przez wskazanie sędziego walkę o wejście do najlepszej 16 zawodów z zawodniczka z Włoch. Mimo niepowodzenia ten rok startowy był dla Olgi wyjątkowo udany, zdobyła dwa srebrne medale Mistrzostw Europy i Świata oraz wygrała Mistrzostwa Polski.