Aktualności

Sukces obornickich karateków na Pucharze Polski

Znakomity występ zanotowali zawodnicy Karate Team Oborniki na Pucharze Polski Karate Olimpijskiego młodzików, kadetów oraz juniorów, który odbył się 29 kwietnia w Lęborku. Karatecy trenowani przez Wojciecha Blocha zdobyli aż 7 medali rywalizując z ponad 300 zawodnikami z 37 klubów z całej Polski.

Turniej rozpoczął się od konkurencji kata drużynowego, w którym po raz kolejny drużyna kadetów w składzie: Jakub Kuklewski, Kacper Rodak, Mikołaj Michalak w znakomitym stylu zdobyła złoty medal. Wcześniej zespół wygrał międzynarodowe zawodach w Bydgoszczy oraz Łodzi. Aktualne Mistrzynie Polski Juniorek: Monika Kuźniak, Julia Wojciechowska, Olga Kaczmarek wywalczyły srebrny medal przegrywając w finale 2-3 z drużyną z Prudnika. W najmłodszej kategorii kata młodzików dzielnie walczyli: Gracjan Maciejewski, Filip Kuźniak, Nikodem Januszak ostatecznie zdobywając trzecie miejsce.

W konkurencjach indywidualnych oborniccy karatecy udowodnili, że należą do najlepszych zawodników w kraju, w każdej kategorii walcząc o medal. Olga Kaczmarek w kata juniorek (pokaz technik) jednogłośnie przeszła przez rundy eliminacyjne. W finale minimalnie przez wskazanie sędziego uległa zawodniczce z Prudnika plasując się na drugim miejscu. W konkurencji kumite (walk) Olga zdobyła brązowy medal. Monika Dmytruszyńska również przez wskazanie sędziego przegrała o wejście do najlepszej czwórki kata młodzików zajmując miejsce 5-8. Monika Kuźniak wygrała trzy walki w kata juniorek zatrzymując się dopiero na półfinale, by ostatecznie zając miejsce czwarte. Nikodem Januszak w konkurencji kumite młodzików -45 kg wywalczył brązowy medal, po taki sam krążek w kategorii lżejszej -40 kg sięgnął Filip Kuźniak. Kacper Rodak w kategorii kata oraz kumite młodzików dotarł do półfinałów, niestety w decydujących walkach minimalnie przegrał, ostatecznie znajdując się tuż za podium. Dużego pecha miał  Jakub Kuklewski, który w konkurencji kata kadetów znalazł się również tuż za podium, natomiast w kumite po trzech wygranych walkach i awansie do półfinału musiał wycofać się z turnieju po kontuzji nogi, która uniemożliwiła mu walkę o medale.

Przy odrobinie sportowego szczęścia zawodnicy Karate Team Oborniki mogli wywalczyć kilka krążków więcej, jednak biorąc pod uwagę poziom zawodów i jego rangę osiągnięte wyniki należy uznać za naprawdę duży sukces. W każdej kategorii startowali najlepsi zawodnicy z całej Polski. Doświadczenie z tak wielu stoczonych walk będzie procentować w przyszłości.