Aktualności

Sukces Karate Team

Sukces Karate Team

Największy seniorski sukces w historii klubu Karate Team Oborniki, jego zawodniczki zostały srebrnymi medalistkami seniorskich Mistrzostw Polski w karate olimpijskim.

14 kwietnia w Legnicy z udziałem 30 klubów i 200 zawodników odbyły się Mistrzostwa Polski w karate olimpijskim seniorów. Karate Team wystawił do startu 4 zawodników, którzy wciąż przynależą wiekowo do kategorii junior, ale mają już prawo startu w zawodach seniorskich. Wychowankowie Wojciecha Blocha , którzy swoją przygodę z karate zaczęli w roku 2008 od grup dziecięcych, dziś odnieśli swój największy jak dotychczas sukces w seniorskiej karierze sportowej.

Olga Kaczmarek startując w kategorii kata indywidualnego seniorek wygrała aż cztery razy po 5-0, pokonując zawodniczki z Prudnika, Opola, Łodzi, Szczecina i dotarła do finałowej walki o złoto. Tam uległa zawodniczce z Wrocławia 1-4, zdobywając ostatecznie srebrny medal. Wspaniale spisała się także nasza żeńska drużyna kata, która po ciężkich bojach dotarła również do finału, gdzie uległa drużynie z Prudnika, stając na drugim stopniu podium. W składzie naszego teamu wystąpiły :Monika Kuźniak, Julia Wojciechowska, Olga Kaczmarek. W zawodach wystartował również Mikołaj Michalak, który przez błąd techniczny uległ zawodnikowi z Wrocławia i zajął ostatecznie 11 miejsce.

 

Dzień wcześniej, 13 kwietnia, również w Legnicy odbył się drugi turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów. Karate Team Oborniki zdobył 4 medale: złoto-Olga Kaczmarek w kata u21, srebro Monika Dmytruszyńska w kata u-16,brąz Mikołaj Michalak w kata u18, brąz Adam Leśnik w kumite u16 – 52kg. Ponadto 5 miejsce zajęła Julia Wojciechowska, 5 miejsce Gracjan Maciejewski, 7 miejsce Monika Kuźniak.

W sumie oborniccy zawodnicy wywalczyli 9 kwalifikacji do Mistrzostw Polski karate olimpijskiego juniorów, które odbędą się za dwa tygodnie w Poznaniu. Prawo startu zdobyli wszyscy zawodnicy, którzy wystartowali w eliminacjach i wystąpią wśród 16 najlepszych zawodników Polski z każdej kategorii. W mistrzostwach wystąpią: Kacper Rodak, Nikodem Januszak, Monika Dmytruszyńska, Julia Wojciechowska, Olga Kaczmarek, Gracjan Maciejewski, Mikołaj Michalak, Monika Kuźniak, Adam Leśnik.

W zawodach wzięli także udział młodsi zawodnicy, którzy walczyli w turnieju Legnica Cup w kategorii 12-13 lat. Kuba Jurewicz wywalczył dwa brązowe medale (kata i kumite), Bartek Fiołek zajął 5 miejsce (kata) , Wojtek Banaszkiewicz był 7 (kata).