Aktualności

Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem

Spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem

Co to jest kryminał? Jakie są fazy jego powstawania? Kim jest Andrzej Sokół? Na te i inne pytania odpowiadał Krzysztof Koziołek, autor kryminałów. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach.

Pisarz pochodzi z Zielonej Góry. Obecnie mieszka w Nowej Soli jest absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, z zawodu pisarz i dziennikarz. Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu „Na południe”.

W 2007 r. zadebiutował powieścią sensacyjną „Droga bez powrotu”, w 2009 r. wydał kryminał skandynawski „Święta tajemnica” (nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego), w 2010 r. ukazała się powieść sensacyjno – przygodowa „Miecz zdrady”. Za tę ostatnią autor został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego.

W 2011 roku Krzysztof Koziołek otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. W tym samym roku ukazały się kolejne książki: thriller „Premier musi zginąć” oraz „Trzy dni Sokoła” (trzy powieści w odcinkach pisane do tygodników lokalnych i na stronę internetową autora w jednej książce). Jego najnowsza powieść nosi tytuł „Bóg nie weźmie w tym udziału”.

Autor jest częstym gościem bibliotek w całej Polsce.

W spotkaniu brała udział młodzież z LO Oborniki i ZS Oborniki.