Aktualności

Skuteczna gra obornickich drużyn

To był dobry tydzień dla obornickich drużyn sportowych. Już w czwartek 11 listopada piłkarze nożni Orkanu Objezierze w zaległym meczu zremisowali u siebie z KS Canarinhos Skórzewo 1:1, a strzelcem bramki był Dariusz Senger. Po 14 kolejkach spotkań drużyna z Objezierza z dorobkiem 4 pkt. zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli klasy okręgowej.

W sobotę kolejny mecz w V lidze rozgrywała drużyna Sparty Oborniki. Podopieczni Piotra Kucharskiego zmierzyli się na własnym obiekcie z Lechitą Kłecko. Oborniczanie po dobrym spotkaniu zainkasowali 3 pkt. pokonując gości 2:0. Bramki dla spartan zdobyli: Marcin Kowalczyk i Mateusz Grzędzielewski. Po 16 kolejkach spotkań oborniczanie z dorobkiem 26 pkt zajmują 9 miejsce w tabeli V ligi.

Kolejny mecz w A klasie wygrali także zawodnicy Rożnovii Rożnowo. Podopieczni Mariusza Szyszki tym razem na wyjeździe pokonali Zielonych Gaj Mały 2:0. Bramki dla rożnowian zdobyli: Kamil Andrzejewski i Robert Sołowiej. Po 12 kolejkach spotkań drużyna z Rożnowa zajmuje 3 miejsce w tabeli tracąc 4 pkt. do lidera z Otorowa.

Zwycięstwem zakończyło się także sobotnie spotkanie szczypiornistów Sparty Oborniki, którzy pokonali u siebie UKS Spartakus Buk aż 38:30. Spotkanie co prawda dobrze rozpoczęli goście obejmując dwubramkowe prowadzenie, jednak szybko poproszony czas przez trenera Jacka Okpisza zaowocował poprawą gry oborniczan. W 16 min meczu spartanie najpierw doprowadzili do remisu 9:9, a w 18 min meczu objęli prowadzenie 11:10 nie oddając już go do końca spotkania. Do przerwy podopieczni Jacka Okpisza prowadzili 21:13. W drugiej połowie Sparta kontrolowała przebieg spotkania utrzymując cały czas bezpieczną przewagę bramkową wygrywając ostatecznie różnicą aż 8 bramek. To bardzo ważne zwycięstwo dla drużyny Sparty, bowiem ich sobotni rywal znajdował się tuż za nimi w tabeli II ligi. Po 7 kolejkach spotkań oborniczanie z dorobkiem 12 pkt zajmują 8 miejsce w tabeli.