Aktualności

Siódme miejsce dla Macieja Adamczyka podczas Austria eXtreme Triathlon

Siódme miejsce dla Macieja Adamczyka podczas Austria eXtreme Triathlon

Austria eXtreme Triathlon 2019  – sportowcy czekają na to wydarzenie cały rok. Jest to wyzwanie, które rozgrywa się wśród zielonego serca Austrii: od stolicy stanu – Graz, przez Murtal, Lachtal, Sölktal, Ennstal do stóp najwyższej góry w Styri w Dachstein.

Zróżnicowany, dziki krajobraz i porywająca, motywująca atmosfera gwarantują niezapomnianą i wspaniałą przygodę wszystkim uczestnikom. Organizator na każdym kroku podkreśla, że pomiar czasu ma tu znaczenie drugoplanowe. Ten triathlon to zawody długodystansowe. Trasa Austria extreme Triathon jest niezrównanie piękna ale z drugiej strony bardzo trudna. Każdy zawodnik ma do pokonania 3,8 km pływania w rwącej i zimnej rzece Mur, 186,6km na rowerze suma przewyższeń 4000m i na koniec 44 km biegu na najwyższy szczyt Styrii Dachstein.

Najlepszym zawodnikom ten wyczyn zajmuje ok 13h, ostatni na mecie meldują się po 20h. O poziomie trudności zawodów świadczy fakt, że do mety dociera ok 30% zawodników.  W tym roku w Austrii na starcie stanęło tylko dwóch Polaków. Maciej Adamczyk oraz Stanisław Michalski dotarli do mety w czasie 13 godzin 31 minut,  zajmując 7miejsce.

Jak podkreśla Maciej: Start w imprezie jakim jest Austria Extreme Triathlon niewątpliwie jest dla mnie wyjątkowym wydarzeniem, jest to mój pierwszy występ w takich warunkach, na tak długim dystansie.