Aktualności

Ruszają szczepienia przeciw COVID-19 – aktualizacja

Ruszają szczepienia przeciw COVID-19 – aktualizacja

Przypominamy, że od piątku, 22 stycznia rusza możliwość rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 dla seniorów powyżej 70. roku życia.

Jak to działa?

Gdy masz numer PESEL – automatycznie zostanie wystawione e-skierowanie, które będzie ważne 60 dni. Jeżeli nie masz numeru PESEL, lub nie mogłeś poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania, kolejne wystawi Ci indywidualnie lekarz. 

Rejestracja:

  • 80+ – 15-21 stycznia
  • 70+ – od 22 stycznia

START SZCZEPIEŃ – 25 STYCZNIA

Jak się zapisać?

Aby zapisać się na szczepienie wystarczy wybrać jedną z metod:

    • VITA S.C. IRENA WOYDA-PŁOSZCZYCA, MAGDALENA GALUBA-NOWAK, GRZEGORZ NOWAK, PIOTR PŁOSZCZYCA, tel. 61 29 60 536, 691 355 736

Podczas zapisu zostaniesz poproszony o dane osobowe, warto mieć zatem przy sobie, np. dowód osobisty. Nie jest Ci potrzebny numer e-skierowania. Po dokonaniu rezerwacji wizyty otrzymasz SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Od razu zostaniesz umówiony na dwie wizyty. O terminie drugiej wizyty także przypomni Ci SMS.

Dojazd:

Na szczepienia przeciw COVID-19 dla pacjentów niepełnosprawnych oraz mających trudności w dostępie do punktu szczepień istnieje możliwość organizacji transportu – tel. 665 056 580

 

Dla pozostałych osób – zgłoszenia

Wszyscy pozostali dorośli od 15 stycznia będą mogli zgłosić chęć przyjęcia szczepionki. Odpowiedni formularz zostanie umieszczony na stronie www.gov.pl/szczepimysie. Osoby, które go wypełnią, będą musiały podać adres mailowy i potwierdzić zgłoszenie. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla grupy, do której należą, na podany adres mailowy przyjdzie informacja, że e-skierowanie jest już wystawione. Dopiero wtedy będzie można zarejestrować się na konkretny termin. 

Uwaga! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online to nie to samo, co rejestracja. Dopiero kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla danej grupy – wystawione będzie skierowanie i będzie można się zarejestrować.

Więcej informacji: gov.pl/szczepimysie/zgloszenia

Zachęcamy do śledzenia stron www.oborniki.pl oraz www.seniorzyoborniki.pl, gdzie nowe informacje dotyczące szczepień będziemy publikować na bieżąco.