Aktualności

Pobiegnij – Pokibicuj – Pomóż! Sztafeta Biegamy Pomagamy zapisy do jutra!

Pobiegnij – Pokibicuj – Pomóż! Sztafeta Biegamy Pomagamy zapisy do jutra!

To już kolejna edycja zawodów biegowych w których rywalizują drużyny. Do udziału w pomaganiu tradycyjnie zaprasza Obornicki Klub Lekkoatletyczny oraz Centrum Rekreacji i Sportu w Obornikach. Zawody odbędą się, 24 września na stadionie przy ul. Objezierskiej 2.

Tym razem wpisowe zostanie przeznaczone na rzecz Michała Kołodziejczaka.

Michał ma dopiero 13 lat, a za sobą długą i bolesną walkę z chorobą. Ostatnie dwa lata to koszmar nie tylko dla niego ale też jego rodziców, którzy z całych sił walczyli o jego życie.  Chłopiec zmaga się z nieuleczalną chorobą genetyczną – duplikacjami chromosomu Xq28, inaczej określanymi jako zespół duplikacji MECP2. Przeszedł także operację, która miała poprawić u niego komfort poruszania się, jednak pojawiła się cała masa powikłań, z którymi dzisiaj Michałek i jego rodzice muszą się mierzyć.

Koszty leczenia zaczynają przerastać rodziców Michałka nie wspominając o tym, że marzą, by móc wrócić do wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Michałkowi z każdym miesiącem przybywa nowych schorzeń i dodatkowych sprzętów, czy rurek. Rodzice nie chcą, by to zamknęło go w domu. Chcą dać mu namiastkę normalności, jaką miał kiedyś. Ich pragnieniem jest by znowu na jego buzi zaczął pojawiać się uśmiech i radość którą zarażał ludzi, a nie strach i ciągłe cierpienie.

https://www.siepomaga.pl/michal-kolodziejczak

Dystans do pokonania przez pięcioosobową drużynę to zaledwie 10 km. Przed głównymi zawodami odbędą się biegi towarzyszące dla najmłodszych. Biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 9.30, sztafety rozpoczną rywalizację punktualnie o 10.30.

Zapisy