Aktualności

Uwolnij książki w parku!

Uwolnij książki w parku!

Z inicjatywy obornickiej Młodzieżowej Rady Miejskiej w parku przy Szkole Podstawowej nr 2 pojawiła się pierwsza w naszym mieście plenerowa szafa bookcrossingowa.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, w specjalnie przeznaczonych do tego celu miejscach, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. 
 
Kolorowa szafa powstała we współpracy urzędu z Obornickim Ośrodkiem Kultury. Już pierwszego dnia w szufladach znalazły się książki, które można poczytać na miejscu lub zabrać do domu. Ważne, by w miejsce zabranej książki odłożyć inną. Podobne miejsca już funkcjonują w naszym mieście, na przykład w obornickiej bibliotece. Tym razem po raz pierwszy „uwolnić książkę” można plenerowo.
 
Inicjatywę zorganizowano w ramach projektu Fundacji Civis Polonus “Młodzi liderzy dla społeczności w czasach kryzysu”, w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.