Aktualności

Pięć medali obornickich karateków na World  Karate CUP  w Łodzi

Pięć medali obornickich karateków na World Karate CUP w Łodzi

800 zawodników z 12 krajów  rywalizowało w miniony weekend w Łodzi na największym w Polsce Turnieju Karate Olimpijskiego „Harasuto World CUP”.  W zawodach uczestniczyło 11 zawodników Obornickiego Klubu Karate Shotokan trenowanych przez Wojciecha Blocha.  Poziom konkurencji  indywidualnych i drużynowych,  stał na najwyższym światowym poziomie. Karatecy z Obornik mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami  z reprezentacji Ukrainy, Anglii, Kazachstanu, Rosji, Litwy, Łotwy, Słowacji. Białorusi, Szkocji ,Niemiec ,Czech oraz najsilniejszych klubów z Polski. W tym gronie oborniccy sportowcy zdobyli 5 cennych medali, pokazując, że są już gotowi do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z Europy w swoich kategoriach wiekowych. Najlepiej spisała się Olga Kaczmarek, która indywidualnie w kategorii wiekowej do 18 roku życia (U18) wywalczyła brązowy medal w kata, natomiast w konkurencji do 21 roku życia (U21) zdobyła srebro. Drużyna kata w składzie Julia Wojciechowska, Magdalena Zydorczak, Marta Zydorczak uplasowała się na drugiej pozycji w kategorii do 14 życia (U14), powtarzając ten wynik również w kategorii do 16 roku życia (U16). Ostatni z medali zdobyła drużyna chłopców w składzie Kacper Rodak, Mikołaj Michalak, Jakub Dykcik , która po zaciętych bojach z reprezentacjami Ukrainy, Słowacji i Litwy zdobyła srebrny medal. Znakomite występy indywidualne zaliczyli również  Maciej Mullauer, Kacper Rodak oraz Nikodem Januszak. Cała trójka wygrała po trzy walki w swoich kategoriach wiekowych, przegrywając dopiero walkę o wejście do strefy medalowej, plasując się ostatecznie na pozycjach 5-8. Podkreślić należy fakt, że w ich kategoriach startowało po 40 zawodników prezentujących bardzo wysoki poziom. W zawodach dzielnie walczyli także Filip Kuźniak oraz  Jakub Kuklewski.