Aktualności

Obiady abonamentowe dla Seniorów

Obiady abonamentowe dla Seniorów

Kochani Seniorzy!

Często spotykaliśmy się w ostatnim czasie z prośbami naszych Seniorów o to, aby w Obornikach uruchomić obiady abonamentowe dla seniorów z możliwością spożycia w restauracjach.

Wychodząc naprzeciw Państwa propozycjom, Burmistrz Obornik na wniosek Obornickiej Rady Seniorów, informuje Seniorów zamieszkujących w mieście i gminie Oborniki, o możliwości skorzystania z obiadów abonamentowych dla osób samotnych, którym przygotowywanie posiłków (obiadów) stanowi trudność. Skorzystać z tej oferty mogą również inni seniorzy w wieku 60+.

Członkowie Obornickiej Rady Seniorów przeprowadzili rozmowy wstępne z właścicielami następujących restauracji w naszym mieście:

  1. Restauracja „Culinaria” – obiady domowe w stołówce na terenie firmy RUKKI, Łukowska 7/9 w Obornikach, Tel. 61 29 68 474.
  2. Catering K. Nehring- Chłopska 1. Tel. 693 693 394 – ( zamówione obiady spożywać będzie można w Klubie – „U Babci” – ul. Szpitalna 3 (wejście od strony placu zabaw). Tel. (61) 29 63 283
  3. Restauracja Alanya- Droga Leśna 1. Tel. 735 986 895.
  4. Restauracja La Mia- Młyńska 9 – Tel. 61 296 66 00.
  5. Restauracja „Kawerna pod Orłem” – Powstańców Wielkopolskich 2, tel. 728 379 654
  6. Restauracja „Marcus” – Kowanowska 7b, Tel. 601 505 251.

 

Właściciele powyższych restauracji oraz punktów cateringowych wyrazili zgodę na korzystanie przez seniorów z obiadów abonamentowych, po uprzednim indywidualnym zgłoszeniu i uzgodnieniu opłat (każdy uzgadnia indywidualnie cenę za obiad w wersji abonamentowej). Pełnowartościowy obiad dwudaniowy będzie można wybrać spośród gotowej propozycji menu abonamentowego tzw. „zestawu dnia”. Obiady spożywać będzie można w restauracjach w godzinach uzgodnionych z właścicielami. Wstępnie ustalono godziny 13:00 – 15:00. Istnieje możliwość realizowania wersji „na wynos”. W niektórych restauracjach będzie możliwość dostarczania porcjowanych zestawów obiadowych w pojemnikach jednorazowych, bezpośrednio do mieszkania seniora.

Koszt jednego posiłku jest do ustalenia zgodnie z posiadanym budżetem i oczekiwaniami. Aby skorzystać z ceny promocyjnej na obiad abonamentowy, musi być wykupiona minimalna ilość miesięcznie: 20 – 25 obiadów. W niektórych restauracjach jest możliwość wykupienia obiadów na cały miesiąc. Jednocześnie informujemy, że obiady abonamentowe, nie będą objęte zniżką Obornickiej Karty Seniora.

Informujemy również, że restauratorzy nie będą mogli uwzględniać specjalnych diet dla osób wymagających posiłków specjalistycznych.

Zamawianie i uzgadnianie wszelkich spraw związanych z powyższą ofertą, należy dokonywać z Właścicielami restauracji.