Aktualności

Nowa siła w OKLu

Nowa siła w OKLu

Obornicki Klub Lekkoatletyczny ma nowe władze. Wybrany Zarząd od razu wziął się do pracy i już dziś zaprasza na treningi.

W środę, 9 września w związku z związku z rezygnacją ze swoich funkcji dotychczasowego Zarządu członkowie Klubu spotkali się na walnym zebraniu, podczas którego wybrali nowe władze. W skład nowego zarządu weszli doświadczeni zawodnicy klubu: prezes Dominik Szafrański, wiceprezes Marek Jastrząbek, skarbnik Krystian Dombrowicz, oraz członkowie zarządu Jarosław Różycki i Marek Głuchy

Panowie od początku zapowiadają nową energię i już dziś zapraszają w swe szeregi zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Obornicki Klub Lekkoatletyczny założony został w 2013 roku.

Celem Klubu jest rozwijanie kultury fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem lekkoatletyki wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Klub realizuje swoje cele przez min. przez działalność szkoleniową i zajęcia sportowe prowadzone przez doświadczonych trenerów: Agnieszkę Maluśkiewicz, medalistkę mistrzostw Polski w pchnięciu kulą oraz Sebastiana Nowickiego, młodzieżowego mistrza Polski na dystansie 10000m zarówno dla grup dziecięcych jak i dla dorosłych. Poza regularnymi treningami podopieczni OKL, trenerzy, członkowie klubu biorą udział w licznych zawodach sportowych począwszy od lokalnych zawodów biegowych po ogólnopolskie starty rangi mistrzowskiej i międzynarodowe biegi uliczne reprezentując tym samym klub oraz miasto i gminę Oborniki.

Obornicki Klub Lekkoatletyczny, wspólnie z Obornickim Centrum Sportu, od momentu oddania do użytku nowej bieżni lekkoatletycznej aktywnie działa i organizuje liczne imprezy sportowe w tym Miting Lekkoatletyczny im. Tadeusza Ratajczaka oraz Sztafetę “Biegamy Pomagamy”.

Poza działalnością w zakresie kultury fizycznej, klub organizuje także wypoczynek dzieci i młodzieży podczas obozów sportowych oraz spotkań plenerowych.

OKL Zaprasza do klubu dzieci, młodzież oraz dorosłych! 

Jeśli chcesz zapisać swoje dziecko lub sam chcesz do nas dołączyć obserwuj nas i napisz do nas na: https://www.facebook.com/ObornickiKlubLekkoatletyczny

lub na okl.oborniki@gmail.com

Trenerzy Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego i prowadzone przez nich grupy:

Agnieszka MaluśkiewiczLekkoatletka, kulomiotka. Medalistka mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, w tym kilkukrotna srebrna medalistka mistrzostw Polski seniorów. Halowa mistrzyni kraju

Aktualnie prowadzone zajęcia: 

  • grupa klasy 1-3 (minimum 7 lat), treningi odbywają się w poniedziałki i piątki o godz. 17:00 na Stadionie, przy ul. Objezierskiej, w okresie zimowym na sali. Nabór do grupy jest ciągły. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy z wiodącymi elementami lekkiej atletyki.

Sebastian Nowicki – Lekkoatleta, biegacz. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w różnych kategoriach. Były członek kadry narodowej bloku wytrzymałości. Młodzieżowy Mistrz Polski z 2016 roku na dystansie 10 000 m (30:26). Na swoim koncie ma też tytuł Wicemistrza Polski na 5000 m (14:18) w 2015 roku. Na co dzień trener lekkiej atletyki, nauczyciel Wychowania Fizycznego oraz członek Running Machine Project. 

Aktualnie prowadzone zajęcia: 

  • grupa starsza (minimum 12 lat), treningi odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17:00 na Stadionie, przy ul. Objezierskiej, w okresie zimowym sala oraz stadion. Nabór do grupy jest ciągły. Zajęcia skupione są wokół biegania oraz mają charakter ogólnorozwojowy.
  • dorośli, (brak ograniczeń;), treningi odbywają się we wtorki o godz. 19:00 na Stadionie, przy ul. Objezierskiej, w okresie zimowym także. Nabór do grupy jest ciągły. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy i skupione są wokół biegania.

fot. OKL