Aktualności

Noc obornickich Wojowników

Noc obornickich Wojowników

W sobotę 2 grudnia 2023 r.,  tym razem w Murowanej Goślinie odbyła się Noc Wojowników 6, czyli gala  mieszanych sztuk walki. 

W wypełnionej po brzegi hali sportowej zaprezentowali się zawodnicy MMA Oborniki na co dzień trenujący pod okiem Sławomira Irackiego i Mateusza Juskowiaka. Oborniczanie, godnie reprezentowali Gminę Oborniki dominując niemal w każdej walce, pokazując nie tylko wielkie serce do walki, ale także spore umiejętności zarówno w stójce, jak i w parterze.

Pierwszy w oktagonie z oborniczan pojawił się Mikołaj Krzyśka i niestety musiał uznać wyższość doświadczonego Maksyma Chaikovskiego z Ares Fight Club Warszawa przegrywając przed czasem. Bardzo dobrą walkę dał w mieszanych sztukach walki Miłosz Hornicki, który zdecydowanie pokonał zawodnika Kohorty Poznań i MMA Witkowo Jonasza Metelskiego. Kolejne zwycięstwo do swojego dorobku dopisał Hubert Iracki, który w drugiej rundzie przez duszenie pokonał zawodnika XYZ Fight Academy Bydgoszcz Pawła Siega.  W formule bokserskiej doskonale zaprezentował się Patryk Kalarus, który pokonał na punkty doświadczonego boksera  Volodymyra Nechkina z Gym World Poznań. Wręcz fenomenalną walkę zawodową w MMA stoczył Tomasz Kuberski, którego rywalem był zawodnik Zenith Łódź Michał Bergman. Walka toczona na dystansie trzech rund po 5 minut każda, dostarczyła kibicom wielkich emocji. Tomasz przeważał w każdej z rund, jednak jego rywal dopingowany przez ponad 100 kibiców z Łodzi charakterem próbował dotrzymać tempa walki. Po trzech rundach, sędziowie jednogłośnie wskazali na oborniczanina, który tym samym odniósł pierwsze zwycięstwo w swoim debiucie w walce zawodowej. Podczas gali swoje drugie zwycięstwo odniósł także Mateusz Juskowiak na co dzień trener przekazujący zawodnikom MMA Oborniki tajniki walki w parterze.  Kolejna gala już Noc Wojowników 7 już w przyszłym roku w Obornikach.