Aktualności

Muzyczny weekend w Obornikach

Muzyczny weekend w Obornikach

Najbliższy weekend upłynie w Obornikach pod znakiem muzyki.

W sobotę, 25 lipca o godz. 20.00 na Rynku rozpocznie się tegoroczna edycja Letnich Konstelacji Dźwięków. Inauguracyjny koncert zagra Maria Sadowska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i reżyserka, od ponad 20 lat obecna na polskiej scenie muzycznej. Artystka, mająca w dorobku 13 albumów, zaprezentuje repertuar łączący różne gatunki muzyczne – od jazzu i funku po muzykę elektroniczną i pop.

 

W niedzielę odbędzie się natomiast finał tegorocznego cyklu Mała Czarna. Wieczór rozpocznie koncert zespołu Akustyczna Radiostacja, tworzonego przez Natalię Braciszewską-Kijak (wokal, fortepian, ukulele), Aleksandra Schmidta (wokal, gitara, harmonijka ustna) oraz Krzysztofa Kuśmierka (saksofon). Trio zaprezentuje znane utwory w akustycznych aranżacjach.

Po koncercie Akustycznej Radiostacji na scenie wystąpią dwa młode lokalne zespoły – The Six Teen oraz Eukatastrofa, które zakończą tegoroczną edycję cyklu rockowymi brzmieniami.