Aktualności

Koncertowy piątek

Koncertowy piątek

„Piosenka pomoże na wiele, na co dzień, jak i na niedziele, na to, żebyś ty patrzał weselej, jej słowa melodia i rytm”.

„Starsi Panowie” – Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski przekonywali nas do terapeutycznej mocy piosenki, nauczyli nas, że „….jest dobra na wszystko” . My także jesteśmy przekonani, iż może czynić cuda, stąd szeroka propozycja muzyczna na tegoroczne „Dni Obornik”.

Tradycyjny „Koncertowy Piątek” 22 czerwca br. na dużej scenie rozpoczniemy o godz. 19.15. Wakacyjne i słoneczne hity pozwolą zapomnieć nam o pracy, szkole i codziennych obowiązkach; postaramy się aby przeniosły nas na rozległe plaże o delikatnym piasku, w beztroski wypoczynek i szalone przygody.

O godz. 19.30 mocne uderzenie! Rock progresywny w wykonaniu obornickiej grupy „PARANOID MIND”, w składzie: Michał Łakomy, Piotr Wtorek, Adam Wilczek i Jeremiasz Baum. Muzycy obecnie pracują nad ukończeniem pierwszego albumu; jego premiera jeszcze w tym roku!

 

Swój telewizyjny debiut miała w programie „Od przedszkola do Opola”!; w 2004 roku zajęła I miejsce w finale konkursu „Drzwi do kariery”; w 2008 roku wraz z Liberem wydała swój debiutancki album „Ona i on”. Cztery lata później otrzymała nagrodę specjalną na gali wręczenia Fryderyków, za najczęściej grany utwór w radiu – „Małe rzeczy”; podczas jubileuszowego 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymała SuperNagrodę. Gwiazda tegorocznych Dni Obornik SYLWIA GRZESZCZAK wystąpi na naszej scenie o godz. 20.30.

 

O godz. 22.00 kolejna porcja muzyki; tym razem przed obornicką publicznością wystąpi KRZYSZTOF ZALEWSKI. Finalista drugiej edycji „Idola” w telewizji Polsat; w 2004 roku wydał swój debiutancki album „Pistolet”; dwa kolejne to „Zelig” w 2013 r. oraz „Złoto” w 2016 r.; najnowszy to „Zalewski śpiewa Niemena”, który miał swoją premierę w styczniu 2018 r.

Z pewnością nazwisko Dawid Czerwiak wielu osobom nic nie mówi, ale DEYS na pewno tak! O godz. 23.30 nie lada gratka dla fanów rapu. Deys szerokiej publiczności znany jest od 2014 roku, kiedy to ukazał się jego projekt „Audiogramy”; dwa lata później wydał swoją debiutancką płytę „Roku pora piąta”; jest członkiem grupy „Hashashins”. W ubiegłym roku premierę miał jego drugi album „Tape of the Ninja”.

Po północy o godz. 00.30 „BEFORE REVOLUTION FESTIVAL” czyli przedsmak tego co będzie można usłyszeć za dwa miesiące, w dniach 17 – 18 sierpnia br., na kolejnej edycji „Revolution Festival”. W nocy z 22/23 czerwca br. na scenie wystąpią: Djacob, Bartes, DeJessy.