Aktualności

Koncert „Maryjne spotkania muzyczne” zachwycił publiczność

Koncert „Maryjne spotkania muzyczne” zachwycił publiczność

W niedzielę, 21 maja odbył się czwarty koncert z cyklu „Maryjne spotkania muzyczne”.

Gośćmi koncertu byli: Chór Dolorosa z parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej z Poznania i Chór mieszany Cantilena z Obornik. Jak zawsze swoją poezją i recytacją koncert uświetniła Pani Irena Słaba. Wszystkie występujące chóry okazały się być zespołami z długoletnimi tradycjami albowiem Chór Dolorosa z Poznania został założony w 1985 r., Chór Cantilena w 1977 r. a Chór Pro Musica w 1983 r.

Chórem Dolorosa dyrygował Pan Mateusz Tomczyk – wychowanek profesora Stefana Stuligrosza, śpiewak między innymi Poznańskich Słowików a pozostałe obornickie chóry założył również wychowanek prof. Stuligrosza Pan Józef Czypek! Wspaniale się złożyło, albowiem mieliśmy okazję uczestniczyć w zderzeniu tradycji z młodą generacją dyrygentów, którym doskonale udało się udźwignąć ciężar odpowiedzialności. Spotkanie to obfitowało w niezrównane przeżycia liryczno -muzyczne. Chóry zaprezentowały się w ambitnym i ciekawym repertuarze składając tym samym pokłon swoim nieżyjącym już mistrzom. W przypadku dwóch chórów solo wykonali ich dyrygenci – Pani Renata Wrzeszcz i Pan Mateusz Tomczyk a dyrygent Chóru Cantilena, Pan Robert Płócienniczak wystąpił w duecie z Panią Renatą Wrzeszcz, akompaniując jej w utworze Ave Maria. W ten sposób z górnego chóru popłynął głęboki sopran koloraturowy Renaty. Ach cóż to było za wykonanie…..

Zatem dziękujemy Chórom Dolorosa i Cantilena, dziękujemy poetce – Pani Irenie Słabej, Gminie Oborniki za dofinansowanie koncertu, dziękujemy Panu Błażejowi Matczukowi za nieocenioną pomoc , dziękujemy firmie POLIGRAFIA KMB Państwa Joanny i Mariusza Łączaków za wykonanie profesjonalnych teczek do nut dla Chóru Pro Musica im. Józefa Czypka, dziękujemy Księdzu Proboszczowi Pawłowi Książkiewiczowi za wsparcie wszystkich naszych projektów, dziękujemy Tomkowi – fotografowi, na którego w każdej sytuacji można liczyć, a który wykonał kolejne piękne ujęcia oraz nagrał filmy, dziękujemy Cukierni Państwa Maćkowiaków za fantastycznie smakujące ciasta – wielu naszych gości bardzo je chwaliło i wreszcie dziękujemy wspaniałej publiczności, która jak zawsze nie zawiodła! Do zobaczenia na kolejnych koncertach!!!

Magdalena Smela
Stowarzyszenie Chór Pro Musica im. Józefa Czypka

PROJEKT FINANSOWANY Z DOTACJI GMINY OBORNIKI