Aktualności

Kolejne sukcesy obornickich karateków

Ostatnie w tym sezonie starty zawodników Obornickiego Klubu Karate Shotokan  trenowanych przez Wojciecha Blocha obfitowały w duże sukcesy.

W Pleszewie 28 maja odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika skupiające najlepszych zawodników w wieku 12-13 lat z trzech województw: wielkopolskiego, lubuskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Kolejny raz bezkonkurencyjny okazał się Kacper Rodak, który zwyciężył w kumite chłopców do 45 kg. Na punktowanych miejscach 4-8 sklasyfikowani zostali także: Julia Wojciechowska, Mikołaj Michalak, oraz Jakub Dykcik. W konkurencji kata drużynowego  na trzecim miejscu uplasowali się : Filip Kuźniak, Kamil Nogaj, Gracjan Maciejewski, natomiast w konkurencji kata dziewczyn na najniższym stopniu podium stanęły : Marta Zydorczak, Magdalena Zydorczak, Julia Wojciechowska.

W niedzielę 5 czerwca w Suchym Lesie odbył się Puchar Polski Karate Shotokan dla zawodników od 14 roku życia. Mistrzostwa  te były jednymi  z zawodów kwalifikujących do Kadry Polski na rok 2017. Obornicki Klub Karate Klub reprezentowało trzech zawodników : Jakub Kuklewski, Maciej Mullauer oraz  Bartosz Protasewicz . W konkurencji kata indywidualnego U16 (zawodnicy 14 i 15 letni) – konkurencji stojącej na bardzo wysokim poziomie  Jakub Kuklewski po bardzo zaciętych walkach z rywalami z całej Polski awansował do ścisłego finału, w którym zajął  trzecie miejsce zdobywając tym samym 6 punktów kwalifikacyjnych do Reprezentacji Polski .  W konkurencji  U18  (zawodnicy 16 i 17 letni) Jakub startując z zawodnikami dwa lata starszymi od siebie znów potwierdził swoja znakomitą formę zajmując wysokie 5 miejsce, tuż za Nim na miejscu 6 uplasował się Maciej Mullauer.  W kata indywidualnym seniorów bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Protasewicz, który wygrał Puchar Polski deklasując swoich przeciwników.

Przed zawodnikami okres roztrenowania i regeneracji, a już od lipca ruszają przygotowania do Mistrzostw Polski Karate, które odbędą się w na przełomie października i listopada.