Aktualności

Jan Paweł II patronem Obornik!

Jan Paweł II patronem Obornik!

Oborniki, jako trzecie miasto w Polsce (po Wadowicach i Świdnicy) przyjęły Jana Pawła II na swego patrona. Wczoraj na obornickim Rynku odbyła się Msza Św. w intencji miasta i gminy, połączona z wprowadzeniem relikwii papieskich oraz nadaniem Obornikom imienia Ojca Świętego.

Wśród zebranych na Rynku wiernych znaleźli się również Burmistrz Tomasz Szrama wraz ze swym Zastępcą, Starosta Obornicki, samorządowcy z sąsiednich gmin, radni, sołtysi oraz dziesiątki mieszkańców, pragnących uczestniczyć w tej historycznej chwili.

Uroczystą liturgię wraz z kapłanami obornickich parafii poprowadził arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki. Podkreślał on ogromną wagę wczorajszego wydarzenia oraz zobowiązanie jakie niesie za sobą przyjęty patronat.

Jan Paweł II dla wszystkich był wzorem uniwersalnych wartości, patriotyzmu, umiłowania człowieka, tolerancji i wrażliwości na otaczający świat. Uznając Jego autorytet nie możemy przejść obojętni wobec głoszonych do nas słów. Choć kierowane do wszystkich, dla nas, dla oborniczan, muszą brzmieć szczególnie. Bo Jan Paweł II jest naszym patronem, a my nie możemy zawieść Jego oczekiwań, podkreślał wczoraj Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.

zobacz film cz. 1

zobacz film cz. 2