Aktualności

Jadłodzielnia pomoże przeciwdziałać marnowaniu żywności

Jadłodzielnia pomoże przeciwdziałać marnowaniu żywności

Firma Mix-Bud Przemysława Bromberka z Obornik zakończyła prace przy budowie „Jadłodzielni” na Osiedlu Leśnym w Obornikach.

Koszt przedsięwzięcia to 41 820,00zł, z czego 19 600 zł Gmina Oborniki pozyskała w ramach konkursu „Wielkopolskie Jadłodzielnie”, w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce.

„Jadłodzielnia”, która umożliwi mieszkańcom gminy Oborniki pomaganie i dzielenie się nadmiarem posiadanej żywności, zapobiegając jednocześnie marnotrawieniu i bezmyślnemu wyrzucaniu jedzenia, przydatnego nadal do spożycia. Buduje to i wzmacnia pozytywne postawy, poczucia, że każdy człowiek może zrobić coś dobrego – nie marnować jedzenia i jednocześnie pomóc innym.

Obiekt składający się z kontenera, witryny chłodniczej i regału zlokalizowany jest przy kościele Miłosierdzia Bożego. 29 listopada odbył się odbiór techniczny „Jadłodzielni”, w której znalazły się już pierwsze produkty, umieszczone tam przez wykonawcę przedsięwzięcia.