Aktualności

II Turniej szachowy klas III szkół podstawowych Miasta i Gminy Oborniki z okazji 680-lecia Obornik

W czwartek , 6 czerwca w Centrum Rekreacji Oborniki odbył się II Turniej szachowy klas III Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Oborniki z okazji 680-lecia Obornik.

Turniej ten był jednocześnie podsumowaniem drugiego roku funkcjonowania Programu obowiązkowej nauki gry w szachy, uczniów klas III wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. W dziewięciu szkołach nauką szachów objętych zostało około 400 uczniów.

Zespoły szkolne wraz z opiekunami przywitał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Henryk Brodniewicz. W kategorii szkół I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr  2, drugie miejsce Szkoła Podstawowa w Maniewie, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 . Indywidualnie najlepszym okazał się Jakub Bednarek z Maniewa, drugie miejsce zajęła Maria Kramer uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, a trzecie miejsce zajął  uczeń szkoły w Maniewie Krzysztof Tomczak . Gratulujemy!!!

W zawodach uczestniczyło 48 zawodniczek i zawodników, którzy otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi szachiści i najlepsze szkoły otrzymały  pamiątkowe puchary z rąk Dyrektora Centrum Usług Wspólnych Krzysztofa Hetmańskiego oraz Dyrektora Obornickiego Centrum Sportu Jacka Okpisza. Zawody zostały sprawnie przeprowadzone przez sędziego głównego Pana Marcina Dykcika.