Aktualności

Fyrtel Rzemieślniczy nagrodzony w ogólnopolskim plebiscycie Perły Samorządu

Fyrtel Rzemieślniczy nagrodzony w ogólnopolskim plebiscycie Perły Samorządu

W środę, 18 maja w Gdyni odbył się kongres „Perły Samorządu” realizowany przez Dziennik Gazetę Prawną, pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Infrastruktury. Podczas kongresowej gali wręczono wyróżnienia dla najlepszych gmin w rankingu „Perły Samorządu 2022”.

Z ogromną radością informujemy, że nasza Gmina Oborniki otrzymała nagrodę w tym prestiżowym plebiscycie samorządowym – w kategorii Edukacja. Eksperci zasiadający w jury docenili nasz Fytrtel Rzemieślniczy. Nagrodę w Gdyni odebrał kierownik Biura Promocji i Sportu Krzysztof Sroka.

Program Promocji i Wsparcia Rzemiosła „Fyrtel Rzemieślniczy” powstał w 2021 roku, z inicjatywy Burmistrza Oborniki, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na kształcenie w zawodach rzemieślniczych.

Podstawowym celem projektu jest kreowanie nauki zawodu w szkolnictwie zawodowym, które daje możliwość  budowania indywidualnej ścieżki kariery zawodowej oraz umiejętne połączenie potrzeb rynku gospodarczego ze szkolnictwem zawodowym. Projekt stawia nacisk na upowszechnienie form współpracy pomiędzy rzemieślnikami i przedsiębiorcami z terenu gminy Oborniki a instytucjami oświatowymi, realizującymi zadania związane z szkolnictwem zawodowym. W ramach obornickiego Fyrtla Rzemieślniczego realizowana jest prezentacja oferty obornickich rzemieślników i firm, kształcących przyszłych czeladników. Promocja zawodów i działań Cechu Rzemiosł Różnych.

W ramach kampanii promującej rzemiosło, jako dobrą podstawę rozpoczęcia własnej ścieżki kariery zawodowej powstaje cykl filmów, zamieszczanych w Obornickim Mixie Informacyjnym, gdzie prezentowani są rzemieślnicy i zakłady prowadzące szkolenia zawodowe. Ponadto Gmina pozostaje w stałej współpracy  ze Starostwem Powiatowym w Obornikach, dotyczącej możliwości poszerzania oferty kształcenia zawodowego, zgodnie z zapotrzebowaniem Cechu Rzemiosł Różnych.