Aktualności

Eliminacje wojewódzkie do Mistrzostw Polski

Bezpowrotnie minęły czasy kiedy pingpongiści zaczynali treningi w miesiącu październiku, a kończyli sezon w kwietniu. W nowoczesnym tenisie stołowym, aby osiągać znaczące wyniki, chociażby na miarę Wielkopolski, zajęcia treningowe muszą odbywać się przez cały rok i każdego dnia tygodnia.

W Polskim Związku Tenisa Stołowego na sezon 2015/2016 zarejestrowanych jest ponad 70 klubów z Wielkopolski. W zawodach tzw. Grand Prix Wielkopolski w jednej kategorii wiekowej startuje nierzadko setka i więcej zawodników.

W dniu 28 maja w Gnieźnie odbyły się eliminacje wojewódzkie do Mistrzostw Polski w kategorii Żaków/ek. Wśród dziewczynek zwyciężyła Agata Ławniczak pokonując w finale Natalię Kobus, a trzecie miejsce wywalczyła Zofia Paziewska wszystkie trzy to uczennice obornickiej dwójki. Awans do finału Mistrzostw Polski Żaków w Międzyzdrojach uzyskały pierwsze dwie zawodniczki. W konkurencji chłopców Borys Smela zajął czwarte miejsce nieznacznie przegrywając pojedynek o wyjazd na Mistrzostwa Polski. Pozostałe miejsca zawodników z Obornik :