Aktualności

Dni Obornik – startujemy!

Dni Obornik – startujemy!

BARWY TAŃCA (24.06.2022)

Amfiteatr znów zapełni się młodymi tancerzami! Jak zwykle na początku wakacji szkoły i zespoły taneczne z Obornik zaprezentują to, czego nauczyły się w przeciągu roku szkolnego. Pokazy rozpoczną się ogodz.16.30. A wieczorem? Trochę inny taniec! Pod kierownictwem DJów. O godz.21. rusza pierwsze spotkanie z cyklu „Młodzież na fali”.

 

ZAPRASZAMY NA SPACER „ALEJĄ ROCKA” (25.06.2022)

To będzie wspaniałe show, które zgromadzi na jednej scenie orkiestrę symfoniczną, chór, zespół rockowy, solistów i tancerzy. Muzyka – covery największych rockowych przebojów – nie tylko zabrzmi, ale przemieni się w spektakl do oglądania,

Każdy z widzów będzie miał możliwość włączenia się w ten niezwykły performance – unosząc się na rockowej fali świetlnej i dźwiękowej, zanurzając się w oceanie muzyki.

Wokaliści wcielą się w postaci gigantów muzyki rockowej ostatnich 50 lat: Betlesów, Led Zeppellin, Tiny Turner, Roda Stewarta, Lady Gaga

Spektakl rozpocznie się w obornickim amfiteatrze o godz.20.30

NA FALI PRZYJAŹNI (26.06.2022)

W trzecim dniu tegorocznego Święta miasta zapraszamy wszystkich do centrum Obornik. Na ulicy marszałka Piłsudskiego znów staną kramy, sceny, będą wystawy i plenerowe kawiarenki. Temat przewodni: nasi nowi sąsiedzi: ich kultura, ich kuchnia i aktualne problemy o których nie da się przecież zapomnieć.

 

NA FALI PRZYJAŹNI: POLSKO – UKRAIŃSKIE SPOTKANIE INTEGRACYJNE, to wydarzenie które będzie miało szczególny charakter integracyjny. Do udziału w nim została zaproszona społeczność ukraińska, zamieszkująca nasze miasto oraz okolice. Dzięki temu wydarzeniu społeczność lokalna, chce zamanifestować swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego. Chcemy zadbać o to, aby goszczący u nas Ukraińcy nie czuli się obco. Już dziś serdecznie zapraszamy na MUZYCZNY DIALOG, w czasie którego zaprezentują się artyści z Polski oraz Ukrainy (Liana Hrytsa, Na Trzy Głosy, Nazar Tatsyshyn, Maniewiacy, Chludowianie); w STREFIE FAMILIJNEJ moc atrakcji dla najmłodszych! Dziecięce przeboje, klaun, pokazy iluzji, postaci z bajek, warsztaty malarstwa petrykiwskiego, bańki mydlane xxl, itd. W ZAKĄTKU RYBACKIM przygotowanym przez Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie APLAGA, gry i zabawy rybackie, degustacje ryb oraz rejsy po Warcie. Nie zabraknie oczywiście degustacji potraw kuchni ukraińskiej. Oprócz plenerowych wydarzeń przygotowaliśmy jeszcze dwa wyjątkowe spotkania; pierwsze to spotkanie o 15.30 zatytułowane „Korzenie Zła” z udziałem Krystyny Kurczab – Redlich, dziennikarki, reportażystki, korespondentki w Rosji, autorki filmów dokumentalnych i książek. Na to wydarzenie zapraszamy do PIWNICY U GRZEŚKOWIAKA, oczywiście przy ul. Piłsudskiego; natomiast o 16.00 zapraszamy do obornickiej Fary na koncert muzyki poważnej (Szymanowski, Wieniawski, Barwiński, Shamo, Rachmaninow), w wykonaniu Marii Riznychenko, Marii Jakimenko oraz Mateusza Michalaka. Oczywiście nie zabraknie kramów z najróżniejszymi smakołykami i rękodziełem! Państwa również nie może zabraknąć!