Aktualności

Chóralna przyjaźń polsko – niemiecka

Chóralna przyjaźń polsko – niemiecka

Początek wakacji chór „Vici Cantantes” z parafii z Popówka przeżył na terenie przepięknej Bawarii. To właśnie tam, a dokładnie do niewielkiego miasta Haag zostaliśmy zaproszeni na jubileusz 25 lecia działalności zaprzyjaźnionego żeńskiego chóru „Necopinata”. Piątkowy wieczór koncertowy, poprzedzony wcześniejszą próbą chórów zgromadził w kościele rzesze fanów i melomanów muzyki chóralnej, którzy gromkimi brawami docenili oba zespoły. Oprócz oddzielnych prezentacji chórów, można było również usłyszeć wspólne wykonanie dwóch pieśni pt. Życie jesteś chwilą oraz Ave verum corpus. Przygotowane przez dyrygentki Marcjannę Nowak oraz Marie-Thérése Klein chóry, zaśpiewały z pełnym zaangażowaniem i oddaniem.

Cieszymy się ogromnie, że przyjaźń i nawiązane relacje z niemieckim chórem trwają niezmiennie. Tegoroczne spotkanie było już bowiem trzecim z kolei. Jest to dla nas dowodem na to, że muzyka łączy nie tylko pokolenia, ale także narody i obce kultury. 

Nasz wyjazd i pobyt w Niemczech nie mógłby odbyć się bez nieocenionej pomocy i wsparcia naszych darczyńców, sponsorów i przyjaciół, którzy w geście dobrej woli i ludzkiej życzliwości pomogli nam w tym przedsięwzięciu. Doceniając Państwa poświęcenie i wrażliwość na potrzeby innych z całego serca składamy serdeczne podziękowania:

 

Gminie Oborniki

Radzie Nadzorczej i Zarządowi Ludowego Banku Spółdzielczego w Obornikach

Państwu Monice i Filipowi Henschke – Szkółka Traw Ozdobnych

Panu Leszkowi Nowakowi – ELEKTRO SERWIS

Panu Krzysztofowi Gruchotowi – ELEKTRO-KRZYŚ

Pani Annie Łakocie – CIACHO CIACHO

Firmie AURAX TRADE Sp. z o.o. z Szamotuł

Państwu Krystynie i Henrykowi Święcickim

Ks. Przemysławowi Boińskiemu

Ks. Andrzejowi Magdziarzowi

Ks. Jarosławowi Klupsiowi

Ks. Dominikowi Poczekajowi

oraz wszystkim parafianom parafii z Popówka